Češi šetří na potravinách, diety ale jdou na dračku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi šetří na potravinách, diety ale jdou na dračku


Podle posledního hlášení statistiků lidé méně utrácejí za potraviny. Naopak diety a přípravky na hubnutí hlásí raketový nárůst tržeb.

„Tržby volně prodejných přípravků na hubnutí oproti loňsku vzrostly o devatenáct procent,“ potvrzuje doktor Jan Bureš, vedoucí online lékárny DocSimon. „Oblíbené pilulky Alli jsme prodali dokonce o 36,7 procenta více,“ dodává šéflékárník.

Internetová lékárna DocSimon.cz srovnávala prodeje daného sortimentu od května do začátku srpna se stejným obdobím loňského roku. V uvedených třech měsících jdou přípravky na hubnutí nejvíc na odbyt.

Zajímavé přitom je i srovnání celé kategorie doplňků stravy, kam patří i přípravky na hubnutí – s výjimkou tobolek Alli, které jsou léčivem. Stovka nejprodávanějších výrobků sortimentu ve srovnání se stejným obdobím minulého roku totiž zaznamenala zhruba čtrnáctiprocentní propad. „Touha zhubnout je tak významným tahounem tržeb sortimentní kategorie,“ říká doktor Bureš.

Nejžádanějším přípravkem na hubnutí je bioaktivní DuoSlim, zatímco loni šly nejvíc na odbyt tablety Lipoxal Xtreme.

:: Tabulka: Top 5 nejprodávanějších přípravků na hubnutí

1. Alli cps 84x 60 mg
2. Bioaktivní Duo Slim cps 60 + tbl 30
3. Lipoxal Xtreme cps 120
4. Bioaktivní C. L. A. Booster cps 80
5. Bellasin Effect+ tbl 100

::

DocSimon.cz je internetová lékárna působící kromě Česka také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku, ale i dalších zemích. Akceptuje platby bankovním převodem, platebními kartami, systémy PayPal, Paysec a Platba 24 nebo hotovostní platby při nákupu na dobírku či vybranými platebními poukázkami při osobním odběru v kamenných lékárnách firmy. DocSimon je internetový obchod ryze české akciové společnosti SimonPharma, působící v oboru farmacie od roku 2001. V roce 2009 firma dosáhla obratu 440 milionů korun. Společnosti byl udělen certifikát kvality managementu ISO 9001 i certifikát enviromentální ochrany ISO 14001.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 8. 2011 13:12
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.