Češi podepíší s Rakušany memorandum o spolupráci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi podepíší s Rakušany memorandum o spolupráci


Praha - V úterý 18. prosince 2012 ve 14.30 hod. proběhla na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky další ze série významných setkání stínového ministra školství a předsedy školského výboru Marcela Chládka (ČSSD) se zástupcem WIFI, vzdělávacího institutu rakouské hospodářské komory, Herbertem Stemperem. Stínový ministr Chládek je iniciátorem snah o reformu českého učňovského školství v České republice, pro zastřešení svých snah dokonce v Senátu založil pracovní skupinu, která problém řeší.

„Snahy senátora Chládka o reformu českého učňovského školství vítáme s nadšením. Jako česká pobočka vzdělávacího institutu rakouské hospodářské komory chceme pracovní skupině kolem stínového ministra pomoci se zavedením zaběhnutého systému celoživotního vzdělávání,“ komentuje situaci Tomáš Zdechovský, ředitel WIFI Czech Republic.

Setkání senátora Chládka a zástupce WIFI je dalším krokem v přípravě reformy českého učňovského školství, která by se měla inspirovat v rakouském duálním systému, jenž se zásadně opírá o praxi studentů a učňů. Tento přístup je v České republice bohužel spíše vzácný. WIFI International má v Česku svou pobočku, WIFI Czech Republic, která bude zprostředkovatelem podpory z rakouské strany a partnerem senátní pracovní skupiny v celém procesu.

Rakouská WIFI dnes na setkání s předsedou Marcelem Chládkem ve 14 hodin v Senátu podepíše memorandum o spolupráci se školským výborem. Rakousko má dlouhodobě světově jednu z nejnižších nezaměstnaností u absolventů učňovského školství v Evropě a rádo by České republice předalo zkušenosti z této oblasti.

Chybí konstruktéři i svářeči
Během tiskové konference se jak senátor Chládek, tak zástupce WIFI International Herbert Stemper vyjádří k problematice nedostatečné kvalifikovanosti českých učňů a k problému zahraničních firem nacházet u nás kvalitní absolventy. Tématem tiskové konference bude mimo jiné i pětice profesí, jejichž kvalifikovaní absolventi na českém trhu práce chybí nejvíce.
Kontakt:

Bc. Martina Honsová
Projektový manažer
honsova@wifi-cz.cz
+ 420 724 317 93


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 12. 2012 15:35
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.