Češi odvrací exekuci nemovitosti jejím zpětným leasingem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi odvrací exekuci nemovitosti jejím zpětným leasingem


Praha/ČR – Ekonomická krize znamená mimo jiné nestabilní pracovní trh. Lidé mnohdy přeceňují svoje možnosti a volbou nevýhodné půjčky s vysokým úrokem se vystavují riziku, že mohou přijít doslova o střechu nad hlavou. Čím dál častěji se totiž objevují případy, kdy je na nemovitost dlužníka vyhlášena exekuce nebo dokonce dražba. Procento těch, kteří v této situaci vyhledávají leasingové společnosti, roste. Je to pro ně totiž šance, jak nemovitost případné dražby zbavit.

„Nejčastěji jde o zaměstnance středního věku, který si vzal půjčku na zástavu nemovitosti s vysokým úrokem a vysokým penále v případě, že nebude schopen řádně splácet. Pokud následně věřitel tento úvěr nesplatí, dluh astronomicky vyroste a pohledávka je ihned předána exekutorovi. Do takovéto situace se věřitel může dostat velmi lehce, stačí se o den dva opozdit s úhradou splátky,“ popisuje nepříjemnou situaci Ing. Jan Vaško, výkonný ředitel společnosti PROGRESS Leasing SE, která se zabývá zpětným leasingem nemovitostí. Zpětný leasing nemovitosti je v podstatě obdobou zpětného leasingu automobilu nebo výrobního stroje. Leasingová společnost celý závazek původnímu věřiteli vyplatí, čímž zbaví nemovitost veškerých exekucí, zástav a dražeb. V této chvíli ji převádí na sebe a klient leasing splácí formou měsíčních splátek ve formě nájemného.

„Registrujeme týdně až desítky požadavků po tomto produktu. Všechny jsou samozřejmě pečlivě analyzovány, a ne všem klientům se dá v jejich situaci vyhovět,“ říká Vaško a dodává, že ačkoliv je tato služba dražší než klasická hypotéka, klient má šanci zbavit se případné dražby, v níž by za svou nemovitost získal v nejhorším případě pouhých padesát procent odhadní ceny a z ní ještě hradil náklady na dražbu. Částka by se tak vyšplhala na desetitisíce, v tomto případě totiž největší část připadne původnímu věřiteli, exekutorovi a dražební kanceláři.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
mediální zástupce PROGRESS Leasing SE
info@commservis.com
www.progressleasing.cz
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 12. 2012 16:14
Kategorie: Finance
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.