Češi neumí na dovolené odpočívat. Do práce se vracejí stejně unaveni | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi neumí na dovolené odpočívat. Do práce se vracejí stejně unaveni


Hradec Králové – Sezóna letních dovolených začala. Přesto, že se na ni lidé celý rok těší, aby si odpočinuli od práce, výzkumy ukazují, že nejsou schopni odbourat stres a řádně si na dovolené odpočinout. Lidé se z dovolené vrací stejně unaveni, jako když na ni odjížděli.

„Výzkumy ukazují, že stále více lidí neumí odpočívat. Projevuje se to zejména na dovolené. Špatné spaní, zažívací potíže a bolest hlavy jsou časté příznaky, které vedou k návštěvě lékaře. Ten však nic závažného nezjistí,“ popisuje Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com a dodává, že neschopnost odpočívat se neobjevuje pouze u manažerů, ale i u ostatních povolání.
Přehlížení těchto příznaků nebo nesprávná diagnóza vede k vážným zdravotním komplikacím a často také vede ke zhroucení vztahů v rodině. „Zdravá životospráva nespočívá pouze v kvalitní a pravidelné stravě, ale důležitý je také time management. Neustálé napětí a stres se projevuje vyčerpaností organismu a vede až ke kolapsu,“ zdůrazňuje lékař Jaromír Matějek.

Vyčerpaný organismus nefunguje, stejně jako rozbité auto
Mnohá povolání nejsou vázána na pevnou pracovní dobu. Nepravidelný režim způsobuje, že člověk přestane rozlišovat mezi dobou na práci a na odpočinek. „Regenerace organismu je důležitá pro každého zaměstnance. Při pracovním výkonu dochází totiž k mnohým stresovým situacím, které organismus vyčerpávají. Ten pak potřebuje svou sílu obnovit právě skrze odpočinek. Když se mu ho nedostane, zareaguje únavou, malátností, vyčerpaností či například intenzivními bolestmi hlavy. Odtud pak pramení menší výkonnost a negativní vnímání své práce i života,“ vysvětluje lektorka Mindballu Eva Fruhwirtová.
Právě Mindball je speciální přístroj na trénink koncentrace, který nastavuje hráčům zpětné zrcadlo a dokáže poodhalit schopnost relaxace. Mindball je v zahraničí běžně využíván k tréninku koncentrace a odbourávání stresu, v České republice je stále novinkou. „V dnešní uspěchané době si musíme udělat chvíli čas na sebe. Stejně jako opravujeme své rozbité auto, aby zase fungovalo, musíme regenerovat náš organismus,“ uzavírá Eva Fruhwirtová.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 6. 2011 14:57
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.