Češi jezdí na dovolené služebním autem. Firmy si však hlídají kilometry | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi jezdí na dovolené služebním autem. Firmy si však hlídají kilometry


Olomouc – Firmy poskytují svým zaměstnancům nový druh benefitu – využití služebního vozu na soukromou dovolenou. Záleží pak na zaměstnavateli, zda automobil pouze vypůjčí nebo dokonce uhradí část pohonných hmot. Firmy, které tento benefit poskytují, však striktně požadují přesný záznam o počtu ujetých kilometrů.

„Pomáhá jim k tomu jednotka instalovaná ve firemním autě, která ujetou vzdálenost zaznamenává a přenáší ji do aplikace Webdispečink“, popisuje Petr Příhoda z firmy HI Software Development, která tuto službu elektronické knihy jízd provozuje a zabývá se instalací jednotek do vozidel.

Zaměstnavatel může sledovat pouze ujeté kilometry
Zaměstnavatel nemá právo u soukromé cesty sledovat její průběh, tedy odkud kam jízda byla, jakou rychlostí řidič jel, kde tankoval a podobně. Hlavní informaci, kterou potřebuje zjistit, je počet ujetých kilometrů. Podle těchto informací pak vyjedná se zaměstnancem vyúčtování.
České firmy tuto službu využívají stále více. „Takový přehled o využívání služebních vozidel nám usnadňuje práci a především tím předcházíme zbytečným dohadům o ujeté vzdálenosti pracovními vozy. Naši zaměstnanci si na systém rychle zvykli, odpadla jim totiž povinnost psát ručně knihu jízd i na dovolené“, říká majitel firmy Stavex top CZ Karel Zukal z Olomouce.

Důvod k vyhazovu: Lhaní o počtu ujetých kilometrů
„Zaměstnanci, kteří chtějí zneužít tento druh benefitu a nahlásí nepravdivý údaj, jsou díky technologii Webdispečink snadno odhaleni. Pro většinu zaměstnavatelů je to pak ztráta důvěry k zaměstnanci a může vést k rozvázání pracovního poměru“, dodává Příhoda.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 8. 2011 10:01
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.