Češi bojují o účast na mistrovství světa | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi bojují o účast na mistrovství světa


Hráči počítačových her dostali šanci reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v počítačových hrách v Paříži. Hrát se bude o 4 miliony korun!

PRAHA, 22. září 2011 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel produktů v oblasti digitálního životního stylu a expert na LED monitory, se stala generálním partnerem českého kvalifikačního turnaje Electronic Sports World Cup (zkráceně ESWC). Celosvětové finále této soutěže je považováno za mistrovství světa v počítačových hrách. Licenci na tento zajímavý projekt koupil v České republice herní portál Grunex.com a čeští hráči počítačových her tak získali novou výzvu - změřit síly na mezinárodní soutěži v Paříži.

Vítězný tým, který vzejde z české kvalifikace a utká se na světovém grandfinále, bude podporovat právě společnost BenQ - výrobce špičkových monitorů a světová jednička na trhu s DLP projektory. Druhým generálním partnerem jsou energetické nápoje Big Shock! „Pití energeťáků při hraní PC her je stejně tradiční jako pánská kombinace piva a fotbalu. Každá komunita má zkrátka svou kulturu,“ říká Martin Liberský, generální manažer herního portálu Grunex.com. Kvalifikační hry nesou název BenQ Starcraft 2 a Big Shock! FIFA 11.

Vítězové pojedou do Paříže
„ESWC patří mezi dva nejprestižnější světové turnaje v počítačových hrách. Před českými hráči tak stojí nová výzva – zvítězit v kvalifikačních utkáních a následně reprezentovat ČR na světovém grandfinále v Paříži,“ zdůrazňuje Martin Liberský. Právě Paříž letos bude hostit už 8. ročník turnaje Electronic Sports World Cup (zkráceně ESWC). Ten proběhne v rámci největšího francouzského herního festivalu Paris Games Week. Hrát se bude na ploše 6 tisíc metrů čtverečních. Zmíněné grandfinále turnaje se uskuteční 21 - 25. října 2011 v populárním Porte de Versailles. Organizátoři očekávají masivní podporu diváků – jen u hlavní herní arény je připravena tribuna pro 1500 fanoušků. Celková finanční odměna pro úspěšné hráče, mezi nimiž může být i tým vyslaný společností BenQ, bude v přepočtu na české koruny činit téměř 4 miliony.

Soutěžní systém se neliší od klasických sportů
Kvalifikace do mezinárodních počítačových turnajů probíhají stejným systémem jako například ve fotbale. Organizátor oficiální české ESWC kvalifikace, herní portál Grunex.com, připravil celkem pět online kvalifikačních turnajů, které se odehrávají online na portálu Grunex.com každou sobotu až do 17. září 2011. Hraje se oblíbená strategická hra StarCraft 2 a nejznámější fotbalový simulátor FIFA 11 pro herní konzoli PlayStation 3. „Osm nejlepších z každého online turnaje postoupí do offline finále, které proběhne 28. září 2011 v pražské počítačové herně BattleZone. Absolutní vítězové v obou kvalifikačních hrách budou mít zajištěnu účast na pařížském grandfinále ESWC včetně letenky a ubytování se stravou. Potřebovat budou už jen podporu českých fanoušků,“ říká Martin Liberský, hlavní pořadatel české ESWC kvalifikace. Kompletní informace a průběžné výsledky jsou k dispozici na http://eswc.grunex.com nebo na facebookové skupině s názvem ESWC Česká republika.

Fotografie ke stažení naleznete zde
Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika


O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group
BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.

Herní portál Grunex.com
Jednou z hlavních částí gamingové agentury Grunex je portál Grunex.com, kde probíhají různé turnaje, soutěže a komunitní zpravodajství ze světa PC her. Dále Grunex nabízí také internetovou televizi GrunexTV, která se zaměřuje na reportáže, rozhovory, recenze a reality-show z tuzemské scény počítačových her. V neposlední řadě je Grunex také nejlepším organizátorem offline turnajů v PC hrách. Během krátké doby se Grunex.com stal oblíbeným portálem různých komunit, které se zde pravidelně scházejí.
Kontakt:

Maria Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 9. 2011 15:42
Kategorie: Zábava
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.