Češi a Slováci zažívají jedny z největších oslav Týdne mozku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi a Slováci zažívají jedny z největších oslav Týdne mozku


Hradec Králové – 11. března je po celé Evropě oslavným dnem pro mozek. Celý týden okolo jsou oslavy doprovázeny Týdnem mozku, ke kterému se v Evropě ve velkém stylu přidala i Česká republika a Slovensko.

Trénink mozku se ve 21. století, které je právě stoletím mozku, se postupně stává běžnou záležitostí. „Mnoho lidí si začíná uvědomovat, že nestačí trénink v běžných posilovnách pro kondici těla. Ve své práci začínají zaostávat, paměť jim neslouží jako dříve a hledají posilovny pro mozek, kam pravidelně dochází,“ vysvětluje Markéta Fixová z hradecké neurolaboratoře Commservis.com, kam chodí trénovat své kognitivní schopnosti řada podnikatelů a špičkových sportovců.

Oslavy Týdne mozku si užívají vysokou návštěvnost v České republice i na Slovensku
V rámci sítě neurolaboratoří se slaví Týden mozku různými způsoby. V Bratislavské neurolaboratoři Brain Fit center si přístroje na trénink koncentrace a kognitivních funkcí vyzkoušely desítky účastníků v rámci dne otevřených dveří v úterý 11. března. „Den otevřených dveří pořádá také bratislavská neurolaboratoř World of Brain a to v pátek 14. března. Partner v Košicích se zaměřil úzce na trénink paměti a uspořádal workshop pro účastníky v tréninku této kognitivní schopnosti,“ popisuje oslavy na Slovensku Markéta Fixová.

V České republice se oslavy ve velké míře teprve chystají. V Hradci Králové se návštěvníci mohou těšit na přednášky a praktické ukázky cvičení a přístrojů na trénink mozku, které pořádá neurolaboratoř Commservis.com ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové ve čtvrtek 13. března od 15:30. V pražské neurolaboratoři Neurotrenink své kognitivní schopnosti prověří zhruba stovka návštěvníků v rámci dne otevřených dveří.

Řada českých měst si již oslavy prožila. „Ve Znojmě si vyzkoušeli zdejší studenti zdravotnické školy, jak jsou na tom jejich kognitivní schopnosti, a paměť jsme naučili trénovat obyvatele Třebíče v místní knihovně,“ komentuje Eva Fruhwirtová z třebíčské neurolaboratoře.

„Zajímavosti o mozku se může veřejnost dozvědět ještě v rámci konference Helpnet v Praze v sobotu 15. března nebo v Náměšti nad Oslavou a ve velké Bíteši, kde budou přednášky probíhat v neděli 16. března a završí tak celý týden oslav,“ uzavírá Markéta Fixová.
Kontakt:

Markéta Fixová
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 3. 2014 15:29
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.