Certifikovaná první pomoc pro extrémní prostředí / outdoor / jachting… | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Certifikovaná první pomoc pro extrémní prostředí / outdoor / jachting…


Cestujete na hory? Jezdíte na jachtě? Máte rádi odlehlejší místa? Chcete se přitom cítit vždy bezpečně? Umíte si zodpovědně poradit s náhlou zdravotní komplikací nebo úrazem? Krizové situace vyžadují krizová řešení.

Specifické kurzy se soustředí na nouzové způsoby zavolání pomoci a na dobu, kdy příjezd záchranářů může být až za několik hodin nebo dnů a přivolání záchranné služby není možné do standardních 15 minut.

SHOCK Training Centre pořádá v Brně a v Praze s podporou Fakultní nemocnice Brno certifikované kurzy první pomoci připravené pro extrémní prostředí např. pro cestovatele, horolezce, kapitány lodí,…
NOVÉ TERMÍNY kurzů jaro 2011 :
15.1. BRNO 19.2. PRAHA 5.3. BRNO 2.4. PRAHA 30.4. BRNO
" Kapitáni přebírají odpovědnost za loď i posádku. Naučí se teorii a řídit loď. Při svých plavbách se dříve či později setkají s náhlým zdravotním problémem. Úraz nebo bodnutí vosou může změnit jejich plavbu v boj o přežití. Pokud jsou dobře připraveni i na tuto eventualitu, pak budou schopni i účinně pomoci." říká zkušený kapitán Mirek Kunst.

Patříte-li k těm, kteří chtějí možná rizika umět řešit, přihlaste se na jednodenní kurzy první pomoci, které podle mezinárodních standardů připravila firma SHOCK www.shock.cz ve spolupráci s odborníky z Fakultní nemocnice v Brně.

Garantem medicínské části kurzu je Fakultní nemocnice Brno.
Kurz je jednodenní a je certifikován. Lektoři vybraní pro tyto kurzy mají vztah k outdooru a jachtingu a soustředí se na tato specifika. Účastníci si sami v praktické části vyzkouší poskytování první pomoci a seznámí se s lodní lékárnou pro offshore plavby a s doporučenou lékárnou pro extrémní použití.
Garantem jachtařské části kurzu je firma ALTUMARE www.altumare.cz . Cíl kurzu je naučit účastníky zavolat pomoc v obtížných podmínkách (třeba bez signálu GSM) a základy záchrany života v extrémních situacích / na moři nezbytné pro poskytnutí první pomoci a udržení života do příjezdu lékaře. Kurzy uznávají a doporučují npř. britská RYA (Royal Yachting Association), NYS Czech (National Yacht School - Škola jachtingu), Nika-Yacht,…pro své kapitány nebo Vanconet pro extrémní a outdoor aktivity.

V kurzech nově učíme nouzovou komunikaci a vybavujeme cestovatele a jachtaře pro zajištění jejich bezpečnosti satelitním přístrojem SPOT na posílání SMS a nouzových zpráv i bez signálu GSM.

Cena za kurz je 2.600,-Kč bez DPH (3.120,- Kč vč. DPH), při skupinové objednávce sleva.
Kurzy je možné připravit podle zájmu i v jiných termínech.
Podrobné informace, rezervace, přihlášky získáte na www.shock.cz , na telefonu 603425866, nebo osobně
v SHOCK Training Centre ve školicím centru InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10.

Ing. Josef Horešovský
horesovsky@shock.cz
Kontakt:

Barbora Horešovská
jednatel
horesovska@shock.cz
+420603485193
+420274780575


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 1. 2011 18:02
Kategorie: Sport
Název zdroje: SHOCK,s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Eventová a školicí firma SHOCK. V rámci školení vypisujeme stále nové otevřené i certifikované kurzy pro odborníky i veřejnost. Jako eventová agentura zajišťujeme pro své klienty plný servis při pořádání konferencí i jiných akcí, pro menší školení pronajímáme vlastní prostory ve školicím centru InGarden v Praze 10.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.