Certifikace FSC pro společnost Duropack Bupak Papírna | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Certifikace FSC pro společnost Duropack Bupak Papírna


Duropack Bupak Papírna s.r.o. byla úspěšně certifikována podle standardu FSC (Forest Stewardship Council) a zařadila se tak mezi vyspělé, ekologicky zaměřené společnosti. Slavnostní předání certifikátu proběhlo za přítomnosti představitelů Duropack Bupak a Bureau Veritas v sídle papírenské společnosti v Českých Budějovicích.

Certifikace FSC garantuje původ surovin z ekologicky zodpovědného hospodaření. Získáním certifikátu se společnost zařadila mezi vyspělé, ekologicky zaměřené společnosti využívající sběrový papír jako primární a jedinou surovinu pro výrobu svých produktů, tj. papírů pro krycí a zvlněné vrstvy vlnitých lepenek. Použitím chráněného obchodního označení FSC dává spotřebitelům záruku, že produkt splňuje pravidla světové organizace FSC. Certifikát se tedy vztahuje na výrobu a prodej materiálů pro výrobu vlnité lepenky na bázi recyklovaného papíru, certifikovaného jako „FSC Recycled.“
„Certifikace je krokem v naplňování dlouhodobé vize společnosti, která je zaměřena na plnění přání a požadavků zákazníků. Uvítali jsme moderní přístup k ochraně přírody a jsme rádi, že můžeme přispět k šetrnému trvale obnovitelnému hospodaření v lesích. Stále většímu množství našich klientů totiž není jedno, odkud pochází papír, z něhož jsou vyráběny jejich obaly. Toto téma začíná být důležité při vyjednávání o zakázkách. Nyní můžeme jednoduše prokázat profesionální úroveň zodpovědného přístupu k životnímu prostředí,“ vysvětluje Adam Wisinger, generální ředitel společnosti Duropack Bupak Obaly s.r.o.
„Zavedením, certifikací a implementací FSC do našeho integrovaného systému řízení můžeme vedle certifikovaných systémů kvality (ISO 9001), životního prostředí (ISO 14001) a bezpečnosti při práci (OHSAS 18001), účinně řídit a neustále zlepšovat i další oblast, tak důležitou pro ochranu přírody,“ dodává Milan Flíček, ředitel Duropack Bupak Papírna s.r.o.
„Smyslem certifikace FSC C-o-C je zaručit, že výrobce ve zpracovatelském řetězci lesních produktů uplatňuje ekologicky šetrné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření,“ upřesňuje Jakub Kejval, zástupce generálního ředitele nezávislé certifikační společnosti BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
„Standard FSC C-o-C je nástrojem, který zvýší image společnosti a prokáže okoli snahu být šetrný k životnímu prostředí. Je mi potěšením, že Bureau Veritas mohla být u certifikace společnosti Duropack, ověřit shodu a následně vydat certifikát na FSC C-o-C,“ říká Aleš Podrazil, produktový manažer a Sales Team Leader BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
BUREAU VERITAS je předním světovým certifikačním orgánem. Ve více než 100 zemích vydala již více jak 100.000 certifikátů a řadí se tak mezi několik málo specialistů s bohatými zkušenostmi s certifikací lesů a spotřebitelského řetězce nejen ve světě, ale i v ČR.
www.bureauveritas.cz
www.duropack.cz
Kontakt:

Miroslava Jůnová
Marketing Specialist
miroslava.junova@cz.bureauveritas.com
www.bureauveritas.cz
+420 731 611603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 9. 2011 12:45
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. je součástí mezinárodní skupiny Bureau Veritas, která je lídrem celosvětového certifikačního trhu a poskytuje komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostředí a společenské odpovědnosti. Důvěryhodnost společnosti podtrhuje tradice a dlouholetá zkušenost sahající až do roku1828.
Celosvětově působí společnost Bureau Veritas ve 140 zemích, kde má síť 900 kanceláří a laboratoří. Přes 46 tisíc zaměstnanců Bureau Veritas poskytuje služby více než 370 tisícům klientů.
Na území České republiky je Bureau Veritas zastoupena již více než 100 let a zaměstnává více jak 100 profesionálů. Mezi hlavní služby, které v České republice poskytuje, patří: certifikace managementu a výrobková certifikace, inspekce potravin a zemědělských komodit, testování a laboratorní analýzy, technické inspekce v průmyslu, periodické kontrolní služby provozovaných zařízení, kontrolní činnosti ve stavebnictví, služby v oblasti lodního průmyslu, kontrolní služby pro finanční sektor, školení a vzdělávání. Služby nejsou zaměřeny na vybraná odvětví nebo tržní segmenty, ale jsou poskytovány napříč odvětvími, bez ohledu na rozsah či charakter. Pro specifické případy jsou využíváni zahraniční auditoři, inspektoři a další experti.
Příklady akreditovaných certifikací poskytovaných BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC,spol. s r.o.: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO/IEC 20000, ISO 22000, ISO/IEC 27001, EMAS,GHG, ISO/TS 16949, HACCP, QC 080000, IRIS, ISCC, BRC, IFS, GTP, GMP, SA 8000, AS9100, PEFC,
C-o-C,GLOBALGAP a další.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.