Ceny nových bytů kvůli krizi klesají. Bydlet se dá už za milion korun | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ceny nových bytů kvůli krizi klesají. Bydlet se dá už za milion korun


Lázně Bohdaneč/Pardubice – Ekonomická krize snížila ceny bytů v Pardubickém kraji na nejnižší úroveň za posledních dvacet let. V Pardubickém kraji se nyní prodávají nové byty už pod jeden milion korun. Podle realitních makléřů neznamenají nízké ceny nižší kvalitu bydlení, právě naopak. Kvalita a služby v přilehlých lokalitách se stále zvyšují.

„Ceny bytů opravdu velmi výrazně klesly v celé České republice. V některých regionech je možné koupit nový byt za milion korun, což před třemi, čtyřmi lety bylo nepředstavitelné,“ popisuje současnou situaci realitní makléř Petr Ptáček, který patří mezi uznávané odborníky na trhu s nemovitostmi.

Ceny bytů poklesly až o čtvrtinu
Z poklesu cen bytů sice nemají radost jejich majitelé, protože ceny klesly ve srovnání se zářím 2008 až o čtvrtinu, ale zájemcům o nové bydlení tato situace nahrává. Například nové byty v Lázních Bohdaneč se pohybují včetně všech poplatků a DPH pod milionem korun. V těsné blízkosti bytů je mateřská školka, základní škola, léčebné lázně i lékař.
„Tyto služby a možnosti spojené s tak nízkou cenou jsou ideální pro lidi v důchodovém věku a také pro mladé lidi, kteří chtějí začít samostatně žít, a přitom nemají do začátku tolik finančních prostředků,“ říká Petr Ptáček a odhaduje, že nízké ceny se ještě několik měsíců udrží.
Česká národní banka oznámila, že odloží zvýšení úrokových sazeb o jedno čtvrtletí. To znamená, že výhodný nákup nového bytu je stále možný. Podle realitních makléřů je právě nyní nejvhodnější doba na rozhodnutí o pořízení si vlastního bydlení, protože byty již levnější nebudou. „Samozřejmě každý si musí nejprve zvážit své finanční možnosti a poté se rozhodnout,“uzavírá Petr Ptáček.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 10. 2011 18:56
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.