Centrum technického vzdělávání se otevírá v Ostrově tuto středu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Centrum technického vzdělávání se otevírá v Ostrově tuto středu


Život novému Centru technického vzdělávání vdechnou 1.září studenti, kteří zahájí historicky první školní rok v nové budově SPŠ Ostrov. Premiéru si však nový vzdělávací komplex odbude ve středu 31.srpna, kdy si prostory po slavnostní inauguraci v 11hodin může prohlédnout široká veřejnost a zájemci o studium, a to od 12 do 18 hodin.

„Projekt, jehož celkové výdaje přesáhly 400 miliónů korun, se stane studentským domovem 750 studentů a 70 pedagogů. Centrum technického vzdělávání bylo vybudováno z bývalé 4. Základní školy Ostrov a přístavby o ploše 14 357 metrů čtverečních a zahrnuje 30 kmenových a 5 seminárních učeben, 10 dílen, specializované PC učebny a učebnu přírodních věd, 4 elektrolaboratoře, ale také knihovnu, moderní jídelnu pro 125 strávníků a 2 tělocvičny. Součástí servisu pro studenty a personál školy jsou také šatny se 750 skřínkami či 61 parkovacích stání přímo u budovy,“ vypočítává Ing. Pavel Žemlička, ředitel školy.

Do zbrusu nových lavic zasedne také 149 studentů a studentek prvních ročníků, které již nezažili starou budovu SPŠ v ostrovském zámku. Právě oni a jejich vrstevníci mohou začít novou kapitolu technického vzdělávání v Karlovarském kraji.

Nevyhovuje-li Vám termín z jakéhokoliv důvodu, nezoufejte! 6.října Vás zveme na WITTE Noc techniků a konstruktérů, které nabídne právě v Centru technického vzdělávání technologické novinky s podtitulem „Posviťte si na techniku – LED trochu jiné světlo“.

Kontakt:

Martina Poštová
martina.postova@witte-automotive.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 8. 2011 21:19
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automobilový průmysl. Podporujeme technické vzdělávání nejen v Karlovarském kraji.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.