CEMEX rozšiřuje síť kamenolomů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CEMEX rozšiřuje síť kamenolomů


Lomy Smrčí, Mítov a Úhošťany bude provozovat společnost CEMEX Sand

Praha, 1. listopadu 2011 – Skupina CEMEX dokončuje převzetí tří kamenolomů, které dříve provozovala společnost Eurovia Kamenolomy. Jedná se o lom Smrčí u Semil, lom Mítov na Plzeňsku a lom Úhošťany u Kadaně s celkovou roční produkcí přibližně 600 tisíc tun.
Tento krok souvisí se snahou CEMEXu posílit pozici na trhu kameniva v severních a západních Čechách. Zároveň tím zvyšuje vertikální integraci skupiny, protože cca 20 % produkce bude dodávat do svých betonáren.
„Rozšíření sítě kamenolomů souvisí s naší dlouhodobou strategií, stát se lídrem na trhu stavebních materiálů v České republice,“ říká Karel Köszegi, manažer strategického plánování. V současné době CEMEX provozuje další 2 lomy a 7 štěrkoven.
Prioritou skupiny nadále zůstává poskytování kvalitních výrobků a služeb zákazníkům. Nové lomy pod křídly CEMEXu mají certifikáty všech frakcí kameniva, zvláště do betonu, asfaltových směsí pro inženýrské stavby a pozemní komunikace. Zároveň se na ně vztahují přísné normy bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí skupiny.
CEMEX je rovněž aktivní v oblasti CSR (Corporate Social Responsibility) a udržitelného rozvoje. Snaží se využívat přírodní zdroje co nejšetrněji a co nejvíce chránit přírodu. Záleží mu také na dobrých vztazích s okolím provozoven, kde působí. Jedním z příkladů sousedské pomoci je nadační fond Budujeme budoucnost.
Logo společnosti naleznete na tomto odkazu
Kontakt:

Mária Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 11. 2011 17:58
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.