Celostátní soutěž obcí „O křišťálovou popelnici“ vyhrály Říčany | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Celostátní soutěž obcí „O křišťálovou popelnici“ vyhrály Říčany


Na slavnostním večeru v Hradci Králové byly v rámci konference Odpady a obce oznámeny výsledky celostátní soutěže obcí „O křišťálovou popelnici“ za rok 2010. Ceny předali zástupci vyhlašovatele soutěže - neziskové společnosti EKO-KOM.

V letošním VII. ročníku soutěže získala prvenství obec Říčany, jejíž jméno je vybroušeno na putovní Křišťálovou popelnici. Zástupci obce byl předán šek na 150 tisíc korun. Druhé místo získala Olomouc, která si odnesla šek na 100 tisíc korun a jako třetí se umístila obec Zruč-Senec, která se i v loňském roce probojovala mezi první tři nejlepší. Odměnou je šek na 70 tisíc korun. Obě obce byly odměněny také menšími křišťálovými popelnicemi.

Místostarostka města Říčany Karla Egidová nám hned po předání ceny řekla „Jen díky ochotě obyvatel účastnit se třídění odpadů mohou obce dosahovat takovýchto výsledků. I my jsme se také snažili, abychom to občany naučili, k odpovědnosti vedeme i developery, které obec zavazuje k vytvoření ideálních podmínek pro třídění“.

Co se hodnotí
V soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků v oblasti nakládání s komunálním odpadem, míra aktivity, ale i komplexnost hospodaření včetně informování občanů o způsobech nakládání s jednotlivými druhy odpadů. Hodnocení obcí se provádí především na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného výkaznictví a do soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce, které jsou do tohoto systému zapojeny.

Do finálového kola se probojovala tato města: Praha, Říčany u Prahy, Jilemnice, Svitavy, Jeseník, Olomouc, Jablunkov, Rožnov pod Radhoštěm, Štoky, Planá nad Lužnicí, Sedlčany, Blovice, Zruč-Senec a Otovice.

Kontakt: Šárka Nováková, tisková mluvčí společnosti EKO-KOM, a.s.,
novakova@ekokom.cz, tel.: 602 186 205, www.ekokom.cz, www.jaktridit.czKontakt:

lida@exvoto.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 6. 2011 11:18
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: ex voto, spol. s .r o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.