CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ LIDÍ DOBRÉ VŮLE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ LIDÍ DOBRÉ VŮLE


Kunětická Hora – Festival Svatováclavské inspirace, kterým 29. září 2012 ožije státní hrad Kunětická Hora, představí myšlenky a pohledy na oblast zdraví, ekologie, školství, na občanskou, politickou a duchovní gramotnost ve smyslu motta: „Rok 2012 není rokem katastrofickým, ale časem pro změnu a inspiraci, nikoli koncem světa.“

Program festivalu Svatováclavské inspirace, kterým ožije 29. září státní hrad Kunětická hora, láká ke strávení příjemného dne. Celodenní program je připraven pro celou rodinu. Na své si přijdou děti i dospělí, nebudou chybět atrakce, stánky ani občerstvení. Festival je rozdělen do tří okruhů: Inspirace pro život, Ekoinspirace a Inspirace pro volný čas a bude probíhat současně na několika místech hradu a v podhradí. Během celodenní akce vyjádří řada osobností své myšlenky a pohledy na oblast zdraví, ekologie, školství, na občanskou, politickou a duchovní gramotnost. Za zmínku stojí i podpora integrace seniorů, zdravotně a tělesně postižených občanů a další aktuální témata.
Svatováclavské !nspirace je název setkání lidí, kteří touží prožít příjemný a inspirativní den, jehož cílem je pomoci ke změně společenského klimatu a podpory vědomí spoluzodpovědnosti za stav a dění v osobním životě člověka i celé společnosti. Celorepublikové setkání, které zprostředkuje řadu inspirativních poznání i zábavu, bude uspořádané k příležitosti svátku sv. Václava, patrona české země.
Inspiraci bude možné čerpat z Etikoterapie. Jak odhalit příčiny nemocí a životních obtíží ve svém nitru a dosáhnout uzdravení změnou osobních postojů.
Setkání přináší nové pohledy na podnikání, jeho hodnoty, které v prostředí ekonomických změn musí nutně vyvolávat mnoho otázek a obav z budoucnosti. Cestou k řešení se potkáváme s různými teoriemi. Jednou z cest je takzvaný „vědomý business“.
Ani dnešní politika nenechává nikoho z nás chladným, ať už jsme aktivní nebo jsme propadli rezignaci. Do jaké míry si můžeme dovolit ignorovat politiku všedního dne z pohledu občana a vlivu na jeho život? Zazní i tyto myšlenky a možná najdeme inspiraci pro změnu našich postojů k věcem veřejným.
Ve světě obchodu, businessu a dnešní uspěchané společnosti trávíme nezanedbatelnou část života. Povídání na téma „Být v práci sám sebou“ a jak si zpříjemnit své pracovní prostředí a atmosféru poskytne například inspiraci k návratu rovnováhy mezi podstatou muže a ženy.
Také bydlení již dávno není pouze o zajištění "střechy nad hlavou". Splnění stavitelského snu může mít mnoho podob. Do popředí se čím dál více dostávají jak alternativní stavební postupy, netradiční kombinace materiálů, tak i výstavba na základě duchovních přístupů k životu. Jedním z nich je feng-šuej. Metoda zabývající se studiem energií nebe a země ve vztahu k člověku, jež pomáhá vybrat takový způsob života a takové místo k postavení domu, které zaručí harmonický život.
Ekoinspirace, které budou probíhat v sadu pod hradem, nabídnou informace, a především praktické návody, jak být šetrní a soběstační. Jak žít v sounáležitosti a úctě k životu a přírodě. Neoddělitelnou součástí je jasné uvědomění si vlivu vlastní spotřeby na druhé a zájem o veřejný prostor, v němž se potkáváme.
Inspirace pro volný čas zpříjemní celý den relaxační hudbou, léčivým divadlem nebo výstavou intuitivních obrazů a soch. Festival nabídne tvořivé dílny jak na hradě a v podhradí, tak v nedalekém loveckém zámečku, Muzeu perníku, známém jako Perníková chaloupka.
„Pokládáme za přínosné skloubit příjemné s užitečným a poskytnout těmto lidem řadu zajímavých inspirací, které podpoří jejich společenskou sounáležitost. Naší snahou je, abychom příjemně prožitým dnem přispěli k naplnění poselství sv. Václava a zviditelnili, že lidí dobré vůle je v českých zemích dostatek.“ uvádí jeden z pořadatelů festivalu Jaroslav Dufka.

Ingrid Reková, tel. 604 955 626
email: info@svatovaclavskeinspirace.cz

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 9. 2012 20:05
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.