Capsa.cz – groupware, úschovna souborů a DMS v jednom | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Capsa.cz – groupware, úschovna souborů a DMS v jednom


Nedávno se na českém webu objevil nový systém Capsa.cz, který je určen „pro správu dat a projektů“. Vhodný je především pro pracovní a jiné skupiny, jejichž členové pracují z různých míst a nemají žádný společný informační systém či sdílený disk pro společné soubory. Capsa jim může posloužit jako intranet, chytrý správce souborů a projektový manažer v jednom.

Co tedy Capsa umí? Systém umožňuje efektivně sdílet velké soubory a dále s nimi pracovat.
Soubory mohou být jakéhokoli typu a velikosti až 1 GB (200 MB v neplacené variantě) a mohou být přehledně řazeny do složek v rámci správce souborů. Prostor pro soubory je také dostatečný, od 1 GB v neplacené variantě po 100 GB ve variantě nejdražší.

Víc než objemná úschovna souborů...

Capsa se dobře hodí nejen pro sdílení, ale také pro vývoj dokumentů, jelikož umí ukládat a číslovat nové verze každého souboru při zachování jeho historie. Skvělou funkcí je online editace souborů, a to přímo ve výchozí aplikaci (např. Word, Excel, Photoshop...). Pomocí verzování se můžete kdykoli vrátit ke starší verzi, přitom máte přehled, která verze je aktuální a kdo je jejím autorem. Ke každé verzi může každý oprávněný uživatel také vložit komentář nebo si soubor na určitou dobu uzamknout (rezervovat), aby ostatní uživatelé věděli, že se souborem nyní pracuje a nepracovali na něm současně. Tuto funkci využijí především týmy pracující na společném dokumentu, ať už je to odborný článek, technický výkres, itinerář zájezdu či jakýkoli jiný dokument.
K samozřejmostem už patří vyhledávání v obsahu čitelných souborů typu doc, xls, pdf, txt…

Posílejte emaily s přílohou až 1 GB!

Zprávy o vložení nových souborů, jejich nových verzí či komentářů se řadí přehledně na titulní stránce systému s názvem Aktuality. Aktuality si může každý uživatel nechat posílat na email, aby byl neustále „v obraze“ o dění v projektu.
Z Capsy lze také posílat emaily jednotlivým uživatelům, skupinám uživatelů i lidem bez přístupu do systému. K emailu je možné přiložit odkaz na soubor uložený v Capse, což v podstatě umožňuje posílat soubory o velikosti až 1 GB.

Správa celých projektů

Dalším užitečným modulem Capsy, který usnadňuje koordinaci nejrůznějších projektů, je kalendář, do kterého mohou uživatelé vkládat různé záznamy, akce či uzávěrky a barevně je odlišovat. Upozornění na blížící se akce v kalendáři si mohou uživatelé také nechat posílat emailem.
Capsa se neustále vyvíjí, do budoucna autoři připravují například modul úkolovníku nebo oběh a schvalování dokumentů podle individuálních požadavků zákazníka.

Maximální dostupnost dat bez ohrožení bezpečnosti

Ovládání a celková práce v Capse je poměrně intuitivní. Napomáhá tomu mimo jiné přehledná navigace, díky které uživatel vždy vidí, kde se nachází, nebo i textové popisky u ikon a celkový design.
Přestože jako webová aplikace Capsa nabízí maximální dostupnost sdílených dat kdykoli a kdekoli (stačí například zajít do internetové kavárny), dbá také na bezpečnost: data jsou zabezpečena nejen heslem, ale v placených variantách i šifrovaným přenosem pomocí důvěryhodného certifikátu SSL. Bezpečnost dat je tedy dobře zajištěna.

Příjemná cena pro každého

Přestože na českém trhu existuje řada projektových softwarů, Capsa má oproti nim velkou výhodu díky své dostupnosti, a to jak fyzické (díky přístupu přes internet není nutné nic instalovat), tak cenové: zaregistrovat vlastní projekt si totiž může naprosto každý, za údržbu a provoz systému potom zaplatí od 0 do 2000 Kč měsíčně. Potěšující je fakt, že i varianta Zadax (tedy zcela zdarma) je plně funkční a časově neomezená, vložená data tedy po pár dnech nezmizí. Oproti placeným však obsahuje reklamy, není zálohovaná, je pouze pro 5 uživatelů a poskytuje prostor 1 GB. Naopak nejdražší varianta Luxus je poměrně flexibilní, nabízí prostor až 100 GB a po dohodě se dá snadno upravit na vlastní informační systém, CRM nebo databázi na míru.


Systém Capsa byl vyvinut původně pro řešitelské týmy dlouhodobých vědecko-výzkumných projektů. Dnes jej však používá i řada firem a podnikatelů pro komunikaci a sdílení dat v rámci firmy, se zákazníky i dodavateli, dále univerzitní týmy, vládní a neziskové organizace, zájmové spolky, organizátoři kulturních a sportovních akcí, nadace, studenti a další skupiny ke koordinaci různých projektů, komunikaci a sdílení dat s interními i externími spolupracovníky.
Capsa umí česky a anglicky, je tedy vhodná i pro mezinárodní projekty.
Kontakt:

Ing. Tereza Raabová
vedoucí marketingu
tereza.raabova@capsa.cz
+420608714513


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 14

Vydáno: 20. 6. 2008 13:01
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Capsa.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Capsa.cz (Mgr. Jan Raab) podniká v oblasti informačních služeb, nabízí webový systém pro sdílení dat a správu projektů Capsa.cz a programátorské služby.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.