BUREAU VERITAS analyzuje kvalitu másla na vánočním trhu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BUREAU VERITAS analyzuje kvalitu másla na vánočním trhu


Akreditovaná chemická a mikrobiologická laboratoř Bureau Veritas v Praze Letňanech zareagovala na zprávu TV Nova o tom, že Česká zemědělská a potravinářská inspekce chce prověřit některé výrobce a distributory másla.

Nejnovější laboratorní rozbory, které realizovalo sdružení dTest ukázaly, že se do prodeje dostává i máslo žluklé nebo šizené vodou. Spotřeba másla je přitom v předvánočním čase zřejmě nejvyšší. Žluklé máslo může ale i poškodit zdraví. Oxidační žluknutí vede k tvorbě látek, které jsou pro zdraví nežádoucí. V některých máslech bylo objeveno nežádoucí „éčko“ a vyšší obsah vody. Česká zemědělská a potravinářská inspekce přijala podnět ke kontrole.
Na situaci zareagovala akreditovaná chemická a mikrobiologická laboratoř Bureau Veritas a nabízí výraznou pomoc výrobcům a distributorům pro prověření kvality másla.
„Kontrola kvality a bezpečnosti potravin je prvořadým úkolem naší laboratoře. Nabízíme mimořádně rychlé a operativní, akreditované testování másla na žluklost a obsah vody. Jsme také schopni prokázat přítomnost rostlinného tuku v másle“, řekl Marek Matocha, ředitel laboratoře. Matocha dále uvedl, že jelikož v době předvánoční je spotřeba másla zřejmě nejvyšší v roce, bude sice náročné zvládnout velké objemy vzorků, nicméně slíbil, že veškeré analýzy másla dostanou vzhledem k významu problematiky na trhu prioritu.
Kontakt:

Miroslava Jůnová
Marketing Specialist
miroslava.junova@cz.bureauveritas.com
www.bureauveritas.cz
+420 731 611603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 12. 2011 13:04
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. je součástí mezinárodní skupiny Bureau Veritas, která je lídrem celosvětového certifikačního trhu a poskytuje komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostředí a společenské odpovědnosti. Důvěryhodnost společnosti podtrhuje tradice a dlouholetá zkušenost sahající až do roku1828.
Celosvětově působí společnost Bureau Veritas ve 140 zemích, kde má síť 900 kanceláří a laboratoří. Přes 46 tisíc zaměstnanců Bureau Veritas poskytuje služby více než 370 tisícům klientů.
Na území České republiky je Bureau Veritas zastoupena již více než 100 let a zaměstnává více jak 100 profesionálů. Mezi hlavní služby, které v České republice poskytuje, patří: certifikace managementu a výrobková certifikace, inspekce potravin a zemědělských komodit, testování a laboratorní analýzy, technické inspekce v průmyslu, periodické kontrolní služby provozovaných zařízení, kontrolní činnosti ve stavebnictví, služby v oblasti lodního průmyslu, kontrolní služby pro finanční sektor, školení a vzdělávání. Služby nejsou zaměřeny na vybraná odvětví nebo tržní segmenty, ale jsou poskytovány napříč odvětvími, bez ohledu na rozsah či charakter. Pro specifické případy jsou využíváni zahraniční auditoři, inspektoři a další experti.
Příklady akreditovaných certifikací poskytovaných BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC,spol. s r.o.: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO/IEC 20000, ISO 22000, ISO/IEC 27001, EMAS,GHG, ISO/TS 16949, HACCP, QC 080000, IRIS, ISCC, BRC, IFS, GTP, GMP, SA 8000, AS9100, PEFC,
C-o-C,GLOBALGAP a další.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.