Broumov půjde ve stopách Náchoda, zakáže hazard | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Broumov půjde ve stopách Náchoda, zakáže hazard


Hradec Králové – Na konci června proběhlo v Broumově zasedání zastupitelstva, kde byl odložen návrh na omezení provozu výherních hracích přístrojů. Důvodem překvapivě nebyl nejednotný názor zastupitelů, ale návrh na jejich absolutní zakázání.

„Současný stav, kdy je provoz hracích automatů bez regulace, považuji za špatný. Jejich finanční přínos nedokáže dostatečně vyrovnat jejich špatné sociální dopady na obyvatele, proto bych v Broumově doporučil jejich úplné zakázání. Pokud bude většina zastupitelů pouze pro jejich zmírnění, podpořím samozřejmě i to,“ komentoval jednání primář Broumovské nemocnice a radní města Jiří Veselý.

Náchod udělal krok vpřed

V některých městech již takový návrh prošel. „V Náchodě zastupitelé zakázali hrací automaty od začátku roku 2012 a to i přes riziko ztráty milionů do městského rozpočtu. Takovýto krok jedině vítám. Závislost na hazardu postihuje všechny sociální skupiny, nejvíce však ty nejslabší. V automatech končí velké množství sociálních dávek a mnoho rodin tak končí na ulicích s obrovskými dluhy. Podle průzkumů je 40-60 procent majetkové trestné činnosti souvisí právě s hazardem. Tomu je třeba předcházet,“ hodnotí situaci na Náchodsku lídr kandidátky Koalice pro královéhradecký kraj Pavel Bělobrádek.

Zakázání hazardu v určité oblasti není jednoduchou záležitostí. Do rozhodnutí se musí zapojit i okolní obce a města. „V případě opomenutí jednání s okolními městy bychom na jednu stranu přišli o příjmy do rozpočtu, ale hazard bychom neomezili,“ dodává primář Veselý.
Kontakt:

Lukáš Janeček
krajský tajemník
hradec.kk@kdu.cz
603295789
494151293


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 7. 2012 7:48
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: KDU-ČSL Královéhradecký kraj (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana, krajská organizace působící v Královéhradeckém kraji, v krajských volbách působí rovněž pod značkou Koalice pro Královéhradecký kraj.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.