Brno se stává centrem evropské vědy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Brno se stává centrem evropské vědy


Brno – Projekt Vysokého učení technického v Brně s názvem NETME Centre (Nové technologie pro strojírenství) je jedním z osmi úspěšných projektů, který získal peníze na svoji realizaci v rámci operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

„Tento projekt je zaměřen na progresivní technologie strojního inženýrství s hraničními přesahy do souvisejících a stále důležitějších oborů. Jedná se především o obory strojírenství, environmentální technologie, mechatronické soustavy, virtuální navrhování a zkušebnictví a také automobilní a letecké technologie,“ vyjmenovává vrchní ředitel strukturálních fondů na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy Jan Vitula.

Brno se stalo centrem výzkumu ve strojírenství
Brno se tak stává skutečným evropským centrem výzkumu a vývojových aktivit v oblasti oblasti konkurenceschopného strojírenství a souvisejících oborů či odvětví.
NETME Centre nabízí možnosti uplatnění pro vysokoškolské studenty, kteří budou pracovat v týmu specializovaných odborníků. Vysoké učení technické chce dále rozvíjet spolupráci s průmyslovou a komerční sférou, čímž pomůže regionální ekonomice. Nový projekt s vizí moderního výzkumu zajistí minimální odliv schopných absolventů, kteří by si jinak hledali uplatnění jinde.
NETME Centre je složený ze šesti částí, které se soustředí na tyto obory - Energetika, proces a ekologie, Mechatroniky, Virtuální navrhování a zkušebnictví, Letecké a automobilní techniky, Strojírenské technologie, Progresivní kovové materiály. Tyto části odrážejí současné rozdělení ústavů v rámci fakulty strojního inženýrství.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 12. 2009 10:30
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.