Brněnské mezinárodní výzkumné centrum převzalo nové vedení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Brněnské mezinárodní výzkumné centrum převzalo nové vedení


Mezinárodní centrum klinického výzkumu (ICRC) vede od poloviny května neurolog Gorazd Bernard Stokin, který uspěl v mezinárodním výběrovém řízení. Absolvent univerzity v italském Terstu a americkém San Diegu přichází do Brna ze slovinské Lublaně. Z ICRC chce vybudovat centrum excelence známé po celém světě svým klinickým výzkumem, péčí a vzděláváním.

Vědecko-výzkumné centrum s celkovým rozpočtem okolo 4,5 miliard korun na období 2011 až 2015 je financováno zejména z fondů Evropské unie. V současné době zde pracuje více jak 300 zaměstnanců, z toho přibližně 260 odborníků působí v 17 mezinárodních vědeckých týmech. Ty se věnují výzkumu onemocnění srdce a mozku jako jsou například cévní mozkové příhody či ischemická choroba srdeční.

ICRC uznávaným mezinárodním lékařským centrem
„Přestože se se všemi aspekty projektu teprve seznamuji, mám velmi dobrý pocit. Na světě není mnoho center jako ICRC. Máme renomované univerzity a výzkumné instituce, ale většina z nich jsou zde už mnoho let. ICRC má potenciál stát se uznávaným mezinárodním centrem medicínského výzkumu. Těším se, že pro to udělám maximum,“ komentuje svůj příchod do Brna nový ředitel dr. Gorazd Stokin. Současně dodává, že se chce soustředit zejména na kvalitu vědeckých aktivit. Pomáhat mu v tom bude také doc. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., zástupce ředitele pro vědu a výzkum a ředitel pro mezinárodní strategická partnerství Mgr. René Samek, M.A., MSc.
Kontakt:

Mgr. Mgr. Anna Mrázová
tisková mluvčí
amrazova@fnbrno.cz
http://www.fnbrno.cz
+420 606 718 041


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 7. 2013 13:06
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.