Brněnská přehrada hostila Evropský pohár dračích lodí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Brněnská přehrada hostila Evropský pohár dračích lodí


Brno 20.6.2011 - Údery dračích bubnů a stovky pádel rozčeřily o tomto víkendu hladinu Brněnské přehrady. Do dračích lodí usedla více jak třicítka týmů, která se utkala o vítězství v rámci Evropského poháru klubových posádek. Souběžně se jel také závod „hobby“ týmů a Univerziáda vysokých škol. Neděle patřila premiéře dračího maratonu na 8km trať, který zahájil hromadným startem z Veverské Bítýšky.

„Jsme velmi šťastní, že se nám podařilo dostat do Brna soutěž, která k tomuto městu neodmyslitelně patří, a to je Evropský pohár klubových posádek dračích lodí. Máme tady mezinárodní účast, za což jsme rádi, zároveň je to pro nás také motivace k tomu, abychom ze závodu začali novou tradici. Chtěli bychom, aby se tento festival stal nejen moravským, nejen českým, ale mezinárodním. Tímto závodem jsme udělali první krok, který byl myslím, díky nadšení všech posádek a zarputilosti organizátorů, velmi úspěšný,“ zhodnotil závod Petr Klíma, prezident České asociace dračích lodí.

Závod odstartoval v sobotu dopoledne tratí na 200 metrů. Jako první vyjely na vodu posádky „hobby týmů“ a týmy vysokých škol. Absolutním vítězem amatérské kategorie „FUN“ se stal tým Zelení Baroni z brněnské Univerzity obrany.

Odpoledne už patřil areál Lodních sportů v Rakovecké zátoce zkušeným klubovým týmům. Vítězem finálového souboje na krátkou trať se nakonec stal obhájce loňského vítězství Dragon Force Přerov, který o necelou vteřinu porazil konkurenční posádku Ptáček Kojetín.

„Celou letošní sezónu ladíme formu na závody v Amsterdamu a v Račicích, kde se v říjnu pojede Mistrovství republiky. Trénujeme dvakrát týdně, máme ovšem hodně ztížené podmínky, protože na přerovské Bečvě je tak málo vody, že musíme loď kvůli tréninku převážet na různé přehrady. Na výsledcích závodů to ale podle mě není vidět a troufám si říct, že v současné době patříme k české klubové špičce,“ řekl Michal Peterka, kapitán týmu Dragon Force Přerov.

Napínavou podívanou přinesl také závod na 1km trať, která je náročná především v tom, že posádky startují v intervalech a jezdí na otáčky. Cílovou bójkou projel jako první tým Ptáček Kojetín, na druhém místě pak posádka Dragon Force Přerov.

Neděle patřila premiéře dračího maratonu na 8,8 km. Z Veverské Bítýšky vyjelo hromadným startem celkem devět lodí, které dál pokračovaly kolem hradu Veveří až do Rakovecké zátoky. I přes obavy organizátorů o možné kolize dračích lodí s projíždějícími parníky, se nakonec celý závod obešel bez problémů a pro vítězství si na „long distance“ trati dojela slovenská posádka Dračia Legia Trenčín.

Akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky a za finanční podpory statutárního města Brna. Spolupořadatelem byla také Radnice Brno-Bystrc.

Generálním Partnerem závodu je Starobrněnská večerní škola.

Dračí loď je nepřehlédnutelná, měří 12,5 metru a váží okolo 250 kilogramů. Na přídi je ozdobena dračí hlavou a na zádi dračím ocasem. Posádku tvoří 18 - 20 pádlujících osob, po deseti na každé straně. Každá loď má svého kormidelníka a bubeníka, který udává rytmus pádlování. Dragonboating pochází z Číny, kde má 2000letou tradici a závody jsou zde symbolem vlastenectví a morální jednoty.

Galerie závodu DL v Brně, fotografie Martin Haleš:
http://www.martinhales.com/gallery/dragon_boat_brno_6_2010/index.html

Kontakt:
Zdeněk Janeček
ředitel závodu
tel: +420 737 288 337
bob@dragonboat.cz
Kontakt:

Zdeněk Janeček
Spolumajitel společnosti
janecek@pavlof.cz
www.pavlof.cz
737 288 337


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2011 10:08
Kategorie: Sport
Název zdroje: PAVLOF, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Brněnská společnost PAVLOF vznikla v roce 2003 a již osmým rokem se věnuje organizaci sportovních, zábavních a kulturních akcí lokálního i národního významu. Společnost již pátým rokem provozuje tříhvězdičkový Hotel Pavlov ve stejnojmenné vinařské obci. Jejím nejnovějším projektem je výstavba Apartmánů Pálavské vinohrady. Více na www.pavlof.cz, www.hotelpavlov.cz nebo www.apartmanypalavskevinohrady.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.