Boskovicko trápí nezaměstnanost. Lidem musejí pomáhat psychologové | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Boskovicko trápí nezaměstnanost. Lidem musejí pomáhat psychologové


Boskovice – Psychologická ambulance boskovické nemocnice zaznamenala nárůst pacientů, kteří jsou dlouhodobě bez práce. Lidé, kteří nemohou dlouhodobě najít práci, trpí depresemi, frustrací a ztrátou sebevědomí.

„Lidí, kteří trpí depresemi a frustrací kvůli tomu, že nemohou najít práci, je pravděpodobně mnohem více, než kolik jich vyhledá odbornou pomoc. Mnozí se za návštěvu psychologa stydí a dlouho ji oddalují. Přitom včasný zásah může člověka vrátit zpět ke spokojenému životu,“ říká psycholožka Silvie Loubalová z boskovické nemocnice a zároveň potvrzuje současný trend nárůstu pacientů, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní.
V boskovickém regionu je dlouhodobě vysoká nezaměstnanost, která je způsobena ekonomickou krizí. Největší problémy mají lidé mezi čtyřiceti pěti až padesáti lety a čerství absolventi škol. „Když člověk přijde o práci a v krátkém horizontu si najde novou, nemusí to mít výrazný vliv na jeho psychiku. Pokud ale například padesátiletý živitel rodiny dva roky usilovně hledá práci a nikde ho nechtějí přijmout, následkem mohou být vážné psychické potíže,“ popisuje psycholožka Loubalová a dodává, že lidé s maturitou či s vysokoškolským vzděláním jsou často nuceni z nouze přijmout jakoukoliv práci, která neodpovídá jejich oboru či dosaženému stupni vzdělání, jen aby měli alespoň nějaký příjem, což může mít také nepříznivý dopad na jejich duševní zdraví.

Světový den duševního zdraví je 10. října
Letos připadá Světový den duševního zdraví na pondělí 10. října. Podle lékařů z boskovické nemocnice by lidé neměli zapomínat také na svoje psychické zdraví, které je velmi důležité a velmi ovlivňuje zdraví fyzické. „Do naší ambulance není nutné mít doporučení praktického lékaře, stačí se dopředu objednat. Jedno setkání trvá přibližně hodinu až dvě. Boskovická nemocnice má smlouvu s pojišťovnami, takže psychologická péče je hrazena z peněz pojišťověn,“ říká ředitel nemocnice Rostislav Verner.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 10. 2011 9:08
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.