Boni pueri zpívali obětem 1. světové války s Ivou Bittovou a Vojtou Dykem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Boni pueri zpívali obětem 1. světové války s Ivou Bittovou a Vojtou Dykem


V samém závěru koncertní sezóny Českého chlapeckého sboru Boni pueri vystoupili zpěváci v jedinečném projektu. Pro prestižní festival Concentus Moraviae nastudovali a provedli spolu se sólisty Ivou Bittovou a Vojtou Dykem za doprovodu barokního orchestru Musica Florea monumentální dílo Aleše Březiny Requiem 2014. Koncerty, které zazněly v Ostravě a v bazilice kláštera Porta coeli v Předklášteří u Tišnova a které řídil přední český dirigent Marek Štryncl, připomněly letošní 100. výročí od začátku 1. světové války.

„Na festivalu Concentus Moraviae, který nese podtitul České sny, nevystupujeme poprvé. Musíme přiznat, že velké sny se nám díky vynikající dramaturgii a managementu festivalu opravdu plní. Naše spolupráce začala přesně před deseti lety při provedení muzikologického díla Responsoria Jana Dismase Zelenky a předurčila Boni pueri stát u zrodu dalších velkých a náročných projektů. Dělat muziku na jednom pódiu s takovými profesionály jakými Iva Bittová a Vojtěch Dyk jsou, je pro naše kluky dalším velkým splněným snem,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Oba koncerty byly již dlouho beznadějně vyprodány, dílo tak shlédlo dle odhadu 1600 lidí.
"Ctíme téma requeim, které je v duchu historické staré hudby, ale zajímá mě pohled skladatele, jak je schopný toto téma zpracovat. Líbí se mi spojení starých nástrojů s chlapeckým sborem," řekla pro Českou televizi Iva Bittová, která patří k nejvýraznějším osobnostem české alternativní hudební scény.
"Prolínání různých žánrů a spojení současnosti s minulostí je možná mým životním posláním,“ dodal zpěvák Vojtěch Dyk, který svým osobitým a inteligentním humorem dodával zkouškám na báječné atmosféře.
Zpěváky Boni pueri oba sólisté nadchli. Skladatel Aleš Březina ponechal prostor i pro improvizaci, čehož Iva Bittová a Vojtěch Dyk skvěle využili.
„S Alešem Březinou a ředitelem festivalu Davidem Dittrichem jsme našli společnou řeč a projektu jsme velmi věřili. Jsme s kluky moc rádi, že dílo žije a našlo si své místo. Vynikající výkon podal dirigent, umělecký šéf orchestru Musica Florea, sbormistr Boni pueri a náš kamarád v jedné osobě – Marek Štryncl, kterého považuji za skutečnou špičku v oblasti barokní hudby. Pro nás je velkou ctí, že nabídku spolupráce s Boni pueri přijal. Na první pohled nezvyklé spojení všech účinkujících se ukázalo jako velmi šťastné,“ dodal ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Po velkém úspěchu, kdy oba koncerty provázely dlouhotrvající ovace ve stoje, se uvažuje o provedení v zahraničí.
Pro bližší informace: Mgr. Hana Musílková
musilkova@bonipueri.cz, tel. 774139010
Foto z archivu Českého chlapeckého sboru Boni pueri na: http://www.uschovna.cz/zasilka/ABRI2GNWPXVUZD24-F92
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 6. 2014 14:06
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.