Boni pueri zazpívali čínskému prezidentovi ve Vladislavském sále a v srpnu odcestují na svou třetí cestu do Číny | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Boni pueri zazpívali čínskému prezidentovi ve Vladislavském sále a v srpnu odcestují na svou třetí cestu do Číny


Na své třetí turné do Číny odcestují zpěváci Českého chlapeckého sboru Boni pueri během srpna. Kromě dvacetimilionové Šanghaje, kde sbor koncertoval již v roce 2010 a 2015, ho čekají nejprestižnější sály v Pekingu, Baotou, Jinanu či Kantonu.

Boni pueri také vystoupili u příležitosti státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Do majestátních prostor Vladislavského sálu Pražského hradu ho doprovázeli prezident České republiky Miloš Zeman s chotí, předseda Senátu Milan Štěch, předseda Parlamentu České republiky Jan Hamáček, předseda vlády Bohuslav Sobotka s jednotlivými ministry, kardinál Dominik Duka, ředitel zahraničního odboru Hynek Kmoníček, prezident Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce Jaroslav Tvrdík, diplomatický sbor obou zemí a členové čínské delegace.
Během úterního slavnostního večera zazněly za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice a řízení dirigenta Marka Štilce české lidové písně i skladby Bedřicha Smetany. Velký zájem a nadšení vzbudila i nádherná píseň You and Me v podání malého sopranisty Boni pueri a anglické sólistky Christiny Johnston.
„Všichni máme ještě v paměti fascinující zahajovací ceremoniál XXIX. olympijských her v Pekingu v roce 2008, kde tuto krásnou a dojemnou skladbu zpívala za doprovodu orchestru před 90 000 diváky s Liu Huanem také anglická sopranistka, tehdy Sarah Brightman. Proto jsme tuto píseň spolu s ředitelem hradního protokolu panem Jindřichem Forejtem do programu večera symbolicky zařadili,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák, který s Boni pueri před šesti lety vystoupil také na světové výstavě EXPO v Šanghaji.
Na Hradě dostal také Si Ťin-pching pozvání pro čínský prezidentský pár na první koncert celého turné Boni pueri do National Centre for the Performing Arts v Pekingu, zajímavé „stavby na jezeře“ s kapacitou více než 6000 lidí, kterou navrhl francouzský architekt Paul Andreu. Čínský prezident poděkoval zpěvákům za krásný koncert, obdivoval choreografii v prostorách Vladislavského sálu a velmi rád přislíbil účast na koncertě v Pekingu. Turné sboru, které organizuje produkční agentura z Hongkongu a česká Central European Music Agency, která zde organizuje i koncerty mezzosopranistky Magdaleny Kožené, bude pro Boni pueri v Asii v pořadí již sedmnácté. Sbor dosud absolvoval v celé Asii více než 250 koncertů. Do konce letošního roku čeká zpěváky ještě měsíční turné po Japonsku a Jižní Koreji.
Český chlapecký sbor Boni pueri je často zván k vystoupení při státnických příležitostech, v minulosti např. zpíval ve Španělském sále Pražského hradu pro německého prezidenta Joachima Gaucka, v Katedrále sv. Víta pro korejskou prezidentku či u příležitosti předávání Řádu Bílého lva Siru Nicholasi Wintonovi. Čínský prezident je v pořadí desátou hlavou státu, pro kterou Boni pueri za dobu své existence koncertovali.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 3. 2016 17:45
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.