BOLÍ VÁS ZE ZAHRÁDKY „CELÝ ČLOVĚK“? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BOLÍ VÁS ZE ZAHRÁDKY „CELÝ ČLOVĚK“?


Chceš –li být šťasten jeden den, opij se. Chceš-li být šťasten jeden rok, ožeň se. Chceš-li být šťasten celý život, založ si zahradu… Čínské přísloví Podzim na zahradě, to není jen spousta práce se sklizní pozdních druhů zeleniny a nejpozdějších odrůd ovoce. A mezitím, co zastřiháváte růže, zabezpečujete záhonky a trávník, stromy i keře se oblékají do hýřivých barev a „odhazují“ listí. Padá na trávník, jsou ho plné záhony, jezírka i bazény. A sotva to shrabete, zafouká vítr a můžete začít nanovo - práce, která nebere konce a z níž bolí celý člověk…

Aby vás nebolela záda
Bolesti zad jsou celosvětově jedním z nejzávažnějších medicínských, ekonomických a sociálních problémů. Během svého života se s tímto problémem setká téměř 85 procent veškeré populace. Pokud jsou bolesti chronické, ovlivňují všechny aspekty života a nutí nemocného se jim přizpůsobit. „Kromě narušení domácích, pracovních a volnočasových aktivit může bolest zad vážně omezit všechny aktivity, které vyžadují stání, sezení,nebo chůzi,“ říká ortoped MUDr. Jan Novotný z privátní ordinace v Ústí nad Labem. „Změní často i nejjednodušší úkol na nemožnou věc.“
Zkuste si při práci ulehčit
Ze všeho nejdříve připravte své tělo na fyzickou námahu. Promažte klouby a svaly speciální zahřívací emulzí, oblečte se tak, abyste neprochladli, ale také se příliš nezpotili. Pak si dopřejte svižnou procházku nebo si zacvičte. Při jakékoli práci se snažte zaujmout takovou pozici, aby vaše záda zůstala rovná. Nesetrvávejte dlouho v předklonu a při zvedání břemen zapojte spíše svaly na nohách. Nikdy nic nezvedejte tahem. Pokrčte kolena, chodidla mějte pevně na zemi a záda zkuste mít rovně. Uchopte předmět tak, aby jedna ruka byla pod ním a druhou jej přidržujte. Zvedat budou vaše nohy. K záhonu raději poklekněte, nebo si sedněte do dřepu. V případě klečení použijte podložku – nechcete přece, aby vás místo zad zase bolela kolena! Používejte nářadí s dlouhou násadou. Stejně jako fukar na listí vám ušetří zbytečné ohýbání například lehká zasouvací pilka k prořezu slabších větví, teleskopické nůžky, vytrhávač plevele a další „prodloužené ruce“.
Nechcete se zříkat radosti z práce na zahradě?
Však to znáte: otlaky, puchýře, drobná poranění… Ale může se stát, že některé potíže se projeví až po návratu domů. Najednou cítíte namožené svaly nebo dokonce bolesti kloubů. Ponámahové bolesti obtěžují nejvíce u kolenních kloubů, obvykle když máte za sebou chůzi po nerovném terénu. Bolest můžete pociťovat druhý den ráno po probuzení, než se „rozchodíte“, nebo po delším sezení. V těžších stádiích se může objevit bolest i noční a klidová. Doma byste proto měli mít přípravek, který takové potíže odstraní. Jedním z nejúčinnějších pomocníků je Dolgit gel či krém. Přináší úlevu svalům, kloubům, vazům a šlachám, urychluje regeneraci tkání po úrazech, pohmožděninách, výronech, natažených vazech, pomáhá při vstřebávání krevních podlitin, zmírňuje otoky a modřiny. Dalším pomocníkem mohou být například EFFFI emulze, které obsahují účinné přírodní látky.
Udržujte svaly a kosti silné
Dopřejte tělu minerály jako je vápník, hořčík a fosfor – budou udržovat vaše svaly a kosti zdravé a hlavně odolnější. Pokud jste měli potíže po delší námaze a přetrvávají, nehrajte si na samoléčitele a navštivte lékaře. Přinejmenším vám poradí, jak doporučené přípravky správně a efektivně užívat.
Kontakt:

Andrea Němečková
andrea.nemeckova@guideline.cz
www.promed.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 10. 2011 11:27
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PRO.MED (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.