Bezpečnostní klíč ochrání datovou schránku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Bezpečnostní klíč ochrání datovou schránku


Společnost ASKON International dnes oznámila úspěšné dokončení integračních testů bezpečnostního klíče SafeNet eToken PASS s novým portálem Informačního systému datových schránek (ISDS). Uživatelé datových schránek tak ode dneška mají k dispozici jednoduchý a uživatelsky komfortní způsob přihlášení s vysokou úrovní zabezpečení před neoprávněným přístupem. Díky snadné aktivaci dokáže uživatel zprovoznit nový způsob přihlašování ke své datové schránce podle návodu během několika minut. Při každém následujícím přihlášení pak pouze opíše šestimístný kód z bezpečnostního klíče do přihlašovacího formuláře.

Je všeobecně uznáváno, že přihlašování jménem a heslem do informačních systémů přístupných z veřejného internetu nezajistí optimální úroveň bezpečnosti. Na uživatelská hesla mohou číhat špionské programy - takzvané keyloggery, přihlašovací okna na podvržených webových stránkách, phishingové útoky, metody sociálního inženýrství a další hrozby. Přihlašovací údaje k informačním systémům též běžně nacházíme na lístcích nalepených na monitoru nebo se sdílejí mezi kolegy v rámci zastupitelnosti.

Bezpečnostní klíč, někdy též označovaný jako token, je malé elektronické zařízení vzhledově připomínající miniaturní MP3 přehrávač. Po stisknutí tlačítka vygeneruje jednorázově použitelný číselný kód, někdy také nazývaný OTP kód (OTP=One Time Password) . Bez platného OTP kódu není možné přihlášení k datové schránce, která má aktivovánu tuto metodu přihlašování. Pravděpodobnost náhodného uhodnutí správného OTP kódu přitom činí přibližně 1 : 1 000 000.

Uživatelé datových schránek si mohou bezpečnostní klíč SafeNet eToken PASS objednat přímo u společnosti ASKON International například s využitím objednávkového formuláře na webových stránkách www.askon.cz. V nejbližších dnech bude také k dispozici ve vybraných internetových obchodech, například www.alza.cz a www.suntech.cz.

„Využitím bezpečnostního klíče SafeNet eToken PASS se uživatelům datových schránek dostává do ruky pokročilé bezpečnostní řešení, které je ale z pohledu používání velmi jednoduché a uživatelsky přívětivé. Zároveň jim přináší vysokou úroveň zabezpečení jejich datové schránky před neoprávněným přístupem, která se blíží úrovni zabezpečení přístupu digitálním certifikátem. Výhodou bezpečnostního klíče je také jeho nezávislost na operačním systému počítače, ze kterého uživatel k datové schránce přistupuje,“ uvedl Ing. Martin Jelínek, jednatel společnosti ASKON International.

„Se společností ASKON International úzce spolupracujeme od našeho vstupu na český a slovenský trh v roce 1993,“ uvedl Ondrej Valent, Regional Channel Sales Manager CEE společnosti SafeNet, Inc. „Těší mne, že se nám společně podařilo uvést na trh produkt, který má potenciál dále zvýšit úroveň bezpečnosti českého e-Governmentu,“ dodal.Kontakt:

info@askon.cz
www.askon.cz
+420 222 742 475


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 6. 2011 11:46
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: ASKON International s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Ryze česká firma působící na českém a slovenském trhu od roku 1992. Hlavními odvětvími je bezpečná autentizace, budování PKI infrastruktury, SmartCard management, šifrování dat na pevných discích, šifrování databází a mnoho dalšího. K dozažení optimálních cílů ASKON využívá zlaté partnerství s americkou společností SafeNet, distributorský kontrakt s francouzskou společností OpenTrust a také s izraelskou společností Ceedo. V této kombinaci jsme schopni uspokojit zákazníky od malých firem požadujících bezpečný login do operačních systémů, po velké korporace a banky požadující vybudování kompletní PKI infrastruktury s důrazem na vysoké zabezpečení. www.askon.cz

O společnosti SafeNet, Inc.:

Firma SafeNet, Inc. byla založena v roce 1983 a je světovou jedničkou v oblasti zabezpečení informací. Firma SafeNet, Inc. chrání nejcennější majetek svých zákazníků včetně totožnosti, komunikačních kanálů, platebních transakcí, softwarových licencí a dat a to po celou dobu jejich životnosti. Na služby společnosti SafeNet, Inc. v oblasti bezpečnosti informací spoléhá více než 25 000 firemních i soukromých zákazníků z více než 100 zemí celého světa.

Více informací naleznete na webu společnosti www.safenet-inc.com.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.