Bezlepková dieta aneb jak usnadnit život celiakům | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Bezlepková dieta aneb jak usnadnit život celiakům


Počet obyvatel, kteří jsou nuceni dodržovat bezlepkovou dietu, se rok od roku zvyšuje. Jedním z důvodů je poměrně velká osvěta, která panuje ohledně tohoto onemocnění.

Přestože osvěta tady je, dostatečný výběr kvalitních potravin trochu schází. Svou částí viny se na této situací podílí také obchodní firmy, které nemají snahu, nebo dokonce nechtějí nabízet tento druh potravin. Snažit se přijít na to, jaké důvody je k tomu vedou, by byla čirá spekulace. Proto jsem se vydal opačným směrem. Hledal jsem společnosti, které se dovozem takovýchto potravin zabývají. Jedna z prvních, která mi padla do oka, byla společnost KAUMY s.r.o.
Prodejem bezlepkových potravin se společnost KAUMY zabývá již řadu let a dováží do ČR převážně výrobky od společnosti Schneekoppe a Frankonia.
,,Distribuce a prodej bezlepkového sortimentu je v České Republice poměrně náročný. Nejedná se o zboží, které by se na pultech sotva ohřálo, ba naopak,, říká Ing. Tomáš Martinek, ze společnosti KAUMY s.r.o.
Společnost KAUMY v nedávném období otevřela nový eshop www.ehop.kaumy.cz, kterým se snaží dostat blíže ke koncovým zákazníkům a poskytnout jim komfort při výběru tohoto druhu potravin. Jak říká Ing. Martinek: ,,náš eshop, spolupracuje s řadou občanských sdružení ve který se celiaci sdružují a rovněž se účastníme různých výstav na toto téma, abychom mohli představit naše zboží. Značná část našich zákazníků si nás vyhledala právě touto cestou“.
Jsme si vědomi toho, že celiaci to nemají vůbec lehké. Výběr zboží mají značně omezený a ceny jsou u některých produktů také dost vysoké. Z tohoto důvodu náš sortiment sahá od mouky pro přípravu bezlepkového chleba, přes polévkové směsi až po lahodné krekry, které doporučujeme k večeři.
Abychom přistoupili k závěru. Přestože firem, které se bezlepkovými potravinami zabývají je u nás poměrně málo, dají se najít. Je to sice poměrně pracné a proto bych doporučil členství v nějaké organizaci, nebo alespoň sledovat jejich stránky, kde se dá o možnostech nákupu bezlepkových potravin dovědět nejvíc.








Kontakt:

Tomáš Martinek
Business development
martinek@kaumy.cz
http://eshop.kaumy.cz/
734794286


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 3. 2012 10:57
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Kaumy s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost KAUMY s.r.o. byla založena v roce 1994 a v uplynulých letech úspěšně expandovala na českém trhu. Dnes se firma KAUMY s.r.o. řadí mezi nejvýznamnější odvětvové importéry a šíří svého sortimentu i pokrytím trhu patří mezi nejúspěšnější v České republice.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.