BeSafe iZi Kid X3 Isofix – nejlépe hodnocená dětská autosedačka v testech 2011 organizace Stiftung Warentest a časopisu dTest v rámci kategorie 0-18 kg | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BeSafe iZi Kid X3 Isofix – nejlépe hodnocená dětská autosedačka v testech 2011 organizace Stiftung Warentest a časopisu dTest v rámci kategorie 0-18 kg


Nejen osobní zkušenosti, reference od našich známých, informace získané v prodejnách či na internetu a v tisku, ale také výsledky pravidelně prováděných testů jsou cennými zdroji informací, které při rozhodování o výběru dětské autosedačky mohou pomoci. Bezpochyby nejznámější zahraniční testy provádějí spolupracující organizace ADAC a Stiftung Warentest, které autosedačky testují dokonce nad rámec požadavků platného evropského standardu ECE R44/04, dle kterého musejí být všechny autosedačky před uvedením na trh schváleny. U testů ADAC tak platí, že jsou zhruba o 50 % náročnější než kritéria standardu ECE R44/04, neboť zahrnují např. zkoušky odolnosti autosedaček vůči bočním nárazům. V rámci českého trhu patří mezi nejznámější „testovací“ organizace Občanské sdružení spotřebitelů TEST, vydavatel nezávislého časopisu dTest.

A právě z letošních testů, které jak organizace Stiftung Warentest ve spolupráci s ADAC, tak Občanské sdružení spotřebitelů TEST prezentují, vyplývá, že v rámci kategorie 0/I hodnotícím kritériím nejlépe vyhověla dětská autosedačka BeSafe iZi Kid X3 Isofix. V červnovém vydání časopisu dTest jste si tak mohli prohlédnout nezávislý test 26 dětských autosedaček, ve kterém právě autosedačka BeSafe iZi Kid X3 Isofix získala ohodnocení 2,0 (dobře), což je v rámci váhové kategorie 0-18 kg vůbec nejlepší hodnocení. Sháníte-li autosedačku ze skupiny 0/1, tedy přibližně od 6 měsíců do 4 let věku, pak vám představujeme prověřený model, který vás určitě nezklame. BeSafe iZi Kid X3 Isofix, bezpečnou, prostornou a pohodlnou autosedačku kategorie 0-18 kg určenou pro instalaci proti směru jízdy, vyrábí norská společnost HTS BeSafe a na český trh dováží a prodává společnost Babypoint s.r.o.

Značka BeSafe, symbol skandinávského bezpečí, prosazuje používání protisměrně instalovaných autosedaček co možná nejdéle, ideálně až do 4 let věku dítěte. Z prováděných testů totiž vyplývá, že instalace proti směru jízdy je několikanásobně bezpečnější než připevnění po směru jízdy. Autosedačky od HTS BeSafe se tak drží na špici i v rámci národních testů, prováděných nejčastěji zahraničními spotřebitelskými organizacemi. Na výbornou byla značka BeSafe hodnocena například ve Velké Británii (online rodičovskou sítí Mumsnet). V letošních testech norské spotřebitelské organizace Forbrukerrådet dokonce zvítězil právě model iZi Kid X3 Isofix. Autosedačka v minulosti splnila i velmi náročná kritéria švédského Plus testu, ve kterém po směru instalované autosedačky v podstatě nemají šanci obstát.

Autosedačka se instaluje pouze proti směru jízdy a to až do 18 kg váhy dítěte. Konstrukce modelu BeSafe iZi Kid X3 Isofix je vybavena isofixovým systémem, který zajistí její rychlé a bezchybné připevnění. Systém je vybaven indikátory správného uchycení, a tak jakmile se objeví zelená značka, můžete si být jisti, že je autosedačka přichycena správně. K maximální stabilitě autosedačky dále přispívá také přední vzpěra a bezpečnostní podpěra. Přesný způsob instalace si lze prohlédnout zde. Autosedačka nabízí vylepšenou boční ochranu, která lépe absorbuje nárazovou energii, a tím dokáže více chránit zranitelné části těla včetně hlavy a krku. V případě nárazu při nehodě pracuje jako ochranný štít, který absorbuje náraz a snižuje riziko zranění od poletujících úlomků. Síla působící na krk dítěte je v takovém případě pětkrát menší než u sedačky uchycené po směru jízdy.

iZi Kid X3 Isofix je dále vybavena systémem výškového nastavení podhlavníku, tento systém při změně pozice podhlavníku zároveň automaticky nastavuje výšku pásů. Celá autosedačka je prostorná, polohovací, má prodlouženou zádovou část s ventilačními otvory, propracované polstrování včetně pětibodových bezpečnostních pásů, což vede k zajištění opravdu vysokého komfortu při cestování. Při umisťování dítěte do autosedačky uvítáte magnetický systém, který zajistí, že integrované pásy se nepletou a drží rozepnuté mimo lůžko autosedačky, tím je ulehčena manipulaci s dítětem. BeSafe iZi Kid X3 Isofix dítěti zajistí nejen maximální ochranu, ale díky své vyšší konstrukci také pohodlný výhled z okna.

Autosedačka BeSafe iZi Kid X3 Isofix je homologovaná dle ECE R44/04 pro děti od narození. Vzhledem k poloze novorozence v této autosedačce však výrobce HTS BeSafe doporučuje buď dokoupit přídavnou vložku, nebo posunout používání autosedačky na dobu, kdy již dítě začíná samo sedět. Vybírat lze z několika barevných variant potahu. Stejný model můžete pořídit i bez zabudovaného instalačního systému Isofix. Doporučovaná prodejní cena autosedačky BeSafe iZi Kid X3 Isofix je kolem 8.500,- Kč. Přehled více než 300 kamenných i internetových prodejen najdete na www.babypoint.eu.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 7. 2011 17:01
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Babypoint s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Babypoint, přední český výrobce a dovozce dětského zboží, byla založena v roce 1995, na začátku se věnovala především prodeji dětských kočárků. V současnosti společnost Babypoint pod stejnojmennou značkou vyrábí nejen kvalitní české sportovní a kombinované kočárky, ale rovněž golfové hole, autosedačky, cestovní postýlky, jídelní židličky, lehátka, ohrádky, přebalovací podložky a další doplňkový sortiment pro děti. Veškeré produkty jsou testovány a certifikovány podle platných evropských norem. Kromě vlastní značky Babypoint a ekonomické řady Newbuddy se společnost podílí na vývoji luxusních kočárků, golfových holí a autosedaček značky X-lander, kterou exkluzivně dováží na český trh. Další významnou součást sortimentu představují autosedačky norské značky BeSafe, které patří z hlediska bezpečnosti na samý vrchol evropského žebříčku, jak potvrzují hodnocení prováděná např. německým autoklubem ADAC. Produkty společnosti Babypoint jsou k dostání ve více než 300 smluvních prodejnách po celé ČR, společnost se pravidelně účastní mezinárodního veletrhu potřeb pro děti PRODÍTĚ či českého veletrhu zaměřeného na děti FOR KIDS .
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.