Bertíci mají za jediný týden více než milion | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Bertíci mají za jediný týden více než milion


Charitativnímu projektu S Bertíkem za dětským úsměvem se daří úspěšně navyšovat finanční částku, která pomůže dětem a mladým lidem v jejich nelehké životní situaci. Za jediný týden devátého ročníku Bertíků se již podařilo nashromáždit více než jeden milion korun. Získané finanční prostředky pomohou dětem připravit se na jejich vysněné povolání, absolvovat jazykové kurzy, či podpoří jejich talent a další rozvoj. O konečné částce rozhodují zákazníci prodejen Albert až do 31. prosince 2008.

Za první týden zákazníci prodejen Albert prostřednictvím žlutých žetonků Bertíků nashromáždili celkem 1 269 069 korun. Stačilo pouze, aby obdržené Bertíky vhodili za pokladnami do připravených skleněných boxů. „Sami zákazníci tak rozhodují o částce, která podpoří děti z dětských domovů. Albert veškeré žetonky sečte a za každé dva věnuje partnerským institucím jednu korunu,“ vysvětluje Petr Chadraba, manažer projektu Bertíci.

Konečná suma z celé sbírky se na začátku roku 2009 rozdělí mezi instituce a děti po celé republice. V předchozích osmi letech se prostřednictvím sbírky Bertíci podařilo zrealizovat řadu konkrétních projektů dětských domovů a snů dětí. K jejich rozvoji již přispěli úctyhodnou částkou 46 milionů korun.

Bertíci se nově zaměří i na práva dětí
Charitativní projekt S Bertíkem za dětským úsměvem podporuje děti z dětských domovů a dalších institucí v jejich úspěšném začlenění do společnosti a života. „Právě vzdělání v podobě jazykových kurzů či různých programů přípravy na vysněné povolání je nesmírně důležité pro jejich budoucnost. Cílem projektu jsou především tyto aktivity. V letošním roce se však Bertíci zaměřují i na samotná práva dětí,“ říká k cílům projektu Chadraba.
Albert se stal partnerem Sdružení SOS dětských vesniček, které zahajuje kampaň na podporu práv dětí. V České republice se totiž stále můžeme setkat s tím, že nejsou respektována práva zaručená dětem řadou mezinárodních i českých právních předpisů. Sdružení SOS dětských vesniček se rozhodlo přispět ke změně této situace, a proto pro rok 2009 plánuje realizovat sérii akcí, které by měly na celý problém upozornit. V rámci projektu bude zvláštní pozornost věnována i materiálu Quality4Children, který by se měl stát základem pro vypracování standardů v oblasti náhradní péče o děti. A právě tuto kampaň Bertíci podpoří.
Kampaň Quality4Children je v rámci Evropy unikátním projektem. „S využitím narativního přístupu dokázal projekt Quality4Children zapojit do tvorby standardů přímo cílovou skupinu mladých lidí, kteří mají s životem mimo vlastní rodinu osobní zkušenost. Jejich životní příběhy se staly neocenitelnou základnou a podhoubím, na němž mohly standardy vyrůst. Právě tento přístup činí z Q4CH skutečně praktický materiál, umožňující reflexi systému péče o děti žijící mimo rodinu na národních úrovních a nejen dokument od zeleného stolu,“ říká Hana Pazlarová, národní koordinátora kampaně Quality4Children.
Šance přispět je až do konce roku
Příležitost zapojit se do projektu Bertíci a podpořit děti ve složitých životních situacích může prakticky každý až do 31. prosince 2008. Albert v rámci sbírky spolupracuje i s projektem Startovné do života Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových, který pomáhá úspěšně odstartovat do života dospělých. Peníze z Bertíků tak pomohou i mladým lidem, kteří opouštějí dětský domov, postavit se na vlastní nohy. „Eduard Vyhnálek z Plané byl jedním z 1030 dětí z dětských domovů, účastníků projektu Startovné do života, na který prodejny Albert přispívají. Při odchodu z dětského domova měl na svém účtu 10 500,- Kč. Koupil si ledničku do svého budoucího bytu a kolo, na kterém jezdí do práce,“ přibližuje předsedkyně správní rady tohoto Nadačního fondu paní Livie Klausová.

Albert/Hypernova tvoří jednu z největších maloobchodních sítí v České republice. Jejím základem je více než 243 supermarketů, 57 hypermarketů a 21 benzinových stanic. Přes 13 500 zaměstnanců prodejen Albert a Hypernova obslouží ročně přes 200 milionů zákazníků. Prodejny Hypernova a Albert nabízejí své služby ve všech krajích České republiky, řadí se tak mezi 10 největších zaměstnavatelů v zemi. Albert/Hypernova jsou maloobchodními značkami nadnárodní společnosti Royal Ahold se sídlem v nizozemském Amsterdamu.
Kontakt:

Tomáš Kubík
tomas.kubik@mmdcee.com
224251555


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 12. 2008 10:50
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: AHOLD Czech Republic, a.s. (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.