BenQ představuje vlajkovou loď mezi herními monitory - XL2420T- FPS na profesionální úrovni | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BenQ představuje vlajkovou loď mezi herními monitory - XL2420T- FPS na profesionální úrovni


24" monitor s LED podsvícením | 120 Hz | 2 ms odezva | dynamický kontrastní poměr 12 000 000 : 1 | Black eQualizer | chytré škálování | S Switch | režim pro FPS (first-person shooter) | režim pro RTS (real-time strategie) | uživatelsky konfigurovatelné nastavení herního režimu | přizpůsobení výšky | podpora NVIDIA 3D Vision 2

Praha, 23. listopadu 2011 – Mezinárodně uznávaný dodavatel inovací v oblasti digitálního životního stylu a expert na LED monitory, společnost BenQ, oznamuje uvedení displeje XL2420T pro profesionální a soutěžní hraní FPS (first-person shooter).

Nový model série XL byl vyvinut ve spolupráci s legendami hry Counter Strike: Emilem „HeatoN" Christensenem, Abdisamadem „SpawN“ Mohamedem, Tommym „Potti“ Ingemarssonem, Christerem „fisker“ Erikssonem a Michaelem „ahl“ Kordunerem. Na vzniku produktu se podílel také UMX_Xanver ze ZOWIE GEAR, výrobce profesionálního herního vybavení. Představení novinky je potvrzením vize společnosti BenQ, která se zaměřuje na vývoj profesionálních herních monitorů s rozšířenými funkcemi. Ty pak pomáhají profesionálním hráčům pozdvihnout své herní dovednosti na vyšší úroveň.

„První generace tohoto monitoru XL2410T zaznamenala velký úspěch v loňském roce, proto jsme vůbec nepochybovali o realizaci dalšího a ještě vybavenějšího nástupce,“ uvedl Peter Chen, výkonný viceprezident a hlavní manažer technologického produktového centra BenQ. „Inovované produkty z řady XL se už brzy objeví na turnajích, LAN párty a herních výstavách, jako je Intel Extreme Master a ESL Arena.“

Hraní je o detailech se zcela novou řadou XL

Každý koncept by měl být před uvedením do provozu vždy detailně otestován reálnými uživateli. To se týká i vývoje nového monitoru BenQ XL2420T, do něhož byli zainteresováni světově známí profesionální hráči a legendy ze ZOWIE GEAR, a to od prvních fází vývoje produktu až k jeho finálnímu testování. Tato spolupráce přinesla pochopení mistrovského zvládnutí FPS. Herní displej musí nabídnout velmi rychlou dobu odezvy, obraz ostrý jako břitva a detailní možnosti nastavení. Se svými 120 Hz, dobou odezvy (grey to grey) 2 ms a dynamickým kontrastním poměrem 12 000 000 : 1 jsou modely řady XL nejen základním klíčem úspěchu při hraní FPS, ale přináší také exkluzivní funkce. Ty byly inženýry BenQ do detailu propracovány tak, aby nabídly hráčům pocit naprosté kontroly nad herním prostředím:

• Black eQualizer - technologie, která umožňuje hráčům zesvětlit obraz bez přeexponování úrovní bílé. Díky tomu monitor odhaluje důležité detaily herních soubojů s vylepšenou viditelností ve tmavých oblastech.
• S Switch - stylový dálkový ovladač, který nabízí možnost rychle přepínat mezi nastaveními zobrazení přizpůsobenými hraní i zábavě. Rolovací tlačítko dovoluje uživatelům rychle procházet OSD menu a měnit nastavení.
• Aby vyhověl individuálním preferencím a požadavkům, umožňuje Display Mode hráčům přepínat mezi velikostmi obrazovky od 17" (4:3) přes 19" (4:3), 19" širokoúhlých (16:10), 21,5" širokoúhlých (16:9), 22" širokoúhlých (16:10) a 23" širokoúhlých (16:9), až po 24" širokoúhlých (16:9). Funkce Smart Scaling nabízí svobodu v manuálním přizpůsobení obrazovky v zásadě do jakékoliv velikosti.
• V nově představeném FPS režimu existují dvě varianty. Obě dvě byly šity na míru hráčům přímo HeatoNem and SpawNem. Režim FPS1 byl vytvořen ke konfiguraci a přizpůsobení displeje pro Counter-Strike 1.6 a režim FPS2 pro Counter-Strike Source. S těmito specializovanými přednastavenými profily nabízejícími optimální jas, kontrast, ostrost a vyvážení barev získávají hráči výhodnou pozici pro zachycení a sledování každého pohybu svých protivníků.
• Abyste viděli totéž, co vidí profesionálové: Game Mode Loader je online platforma, která přináší možnost pracovat s herními nastaveními používanými nejen profesionálními hráči, ale i herními legendami jako je HeatoN a SpawN. Uživatelé si mohou tato exkluzivní nastavení nahrát a využít je jako svou výhodu. Mohou je také v dalším kroku uložit na S Switch po rychlý přístup. Další uživatelské profily, vyladěné k dokonalosti Pottim, fiskerem, ahlem a známým profesionálním týmem StarCraftu II, StarTale, budou v budoucnu k dispozici na Gaming.BenQ.com.

Novinka disponuje certifikací pro NVIDIA 3D Vision 2, aby mohla hráčům nabídnout 3D herní a zábavní zážitky ve Full HD rozlišení. Přichází také s technologií NVIDIA 3D LightBoost, která zdvojnásobuje intenzitu jasu obrazovky pro živější obraz.

BenQ XL2420T přichází v prémiovém černém designu s červenými detaily. Řada XL získala cenu Good Design Award 2011, Red Dot Award - Product Design 2011.

Cena XL2420T je 7.499 Kč bez DPH
Fotografie ke stažení naleznete zde

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika

O společnosti BenQ Europe
BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation s centrálou v Nizozemí, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP® projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy. Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích, jako je například Rakousko, Rusko a Švédsko.

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group
BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.
Kontakt:

Mária Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 11. 2011 12:56
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.