BenQ představuje herní monitor RL2240H určený speciálně pro hráče real-time strategií | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BenQ představuje herní monitor RL2240H určený speciálně pro hráče real-time strategií


21.5” LED displej s poměrem stran 16:9 a rozlišením Full HD; 2ms GtG; Black eQualizer; RTS herní režim určený pro real-time strategie; pokročilé funkce Display Mode a Smart Scaling

Praha, 21. října 2011 - Společnost BenQ, výrobce inovativních zařízení a expert na LED monitory, oznámila uvedení prvního herního monitoru určeného speciálně pro hráče real-time strategií. Po úspěchu modelu XL2410T BenQ znovu spojuje síly se ZOWIE GEAR (profesionálním výrobcem závodního herního vybavení) a STARTALE (profesionálním herním týmem Starcraft 2 sponzorovaným BenQ od roku 2011), aby společně vyvinuli zcela novou řadu RL.

„Velký úspěch herního monitoru XL2410T, který jsme představili minulou zimu, nás skutečně potěšil. Ukázalo se, že se tento model stal jedním z nejoblíbenějších monitorů na DreamHack Summer 2011, v globální lize Starcraftu II i na GamesCon 2011. Pozitivní reakce, které jsme na tento produkt v herní komunitě získali, byly tím nejlepším oceněním naší práce,“ uvedl Peter Chen, viceprezident a hlavní manažer technologického produktového centra BenQ. „Rozhodně to prohloubilo naši víru v to, že klíč k úspěchu, ať už se jedná o hry či výrobu kvalitních monitorů, spočívá v detailech. Doufáme, že uvedením modelu RL2240H na trh zlepšíme herní zážitky hráčů real-time strategií (RTS) po celém světě. Záleží nám totiž především na detailech a na tom, aby se hráči s našimi produkty dobře bavili.”

Každá funkce nového monitoru RL2240H byla pečlivě promyšlena tak, aby nabídla hráčům RTS maximální výkon. Spolupráce s členy týmu STARTALE nabídla společnosti BenQ zasvěcený pohled na detaily nezbytné pro vítězství ve hře - konkrétně pak schopnost rychlého vyhodnocování informací a reakce na ně. BenQ na tento požadavek odpovídá technologií Black eQualizer, speciálně vytvořenou pro práci s barvami. Ta pomáhá odhalit i velmi jemné detaily v herních soubojích, a to díky vylepšení viditelnosti zejména v tmavých oblastech obrazovky. Black eQualizer umožňuje nastavit jas bez přepalování úrovní bílé, díky čemuž mohou hráči všechny zásadní detaily soubojů zobrazit rychle a s potřebným komfortem. Vývojáři ze společnosti BenQ spolupracovali s hráči ze STARTALE také na vývoji RTS módu, přednastaveného režimu s kalibrací monitoru šitou přímo na míru hraní real-time strategií. Tento režim lze navíc nastavit bez nutnosti jakýchkoliv dodatečných úprav, což hráčům přináší výrazně vyšší míru pohodlí.

V období vývoje a testování monitoru se produktový tým BenQ a nejlepší hráči ze STARTALE navzájem několikrát navštívili, aby vyladili výkon displeje RL2240H a vylepšili tak uživatelskou přístupnost a komfort. Funkce Display Mode a Smart Scaling byly vytvořeny k přizpůsobení obrazu individuálním sledovacím preferencím. Hráči mohou Display Mode využít k přepínání mezi čtyřmi velikostmi obrazovky od 17´´(4:3), přes 19´´ (4:3) a širokoúhlých 19´´ (16:9) až po širokoúhlých 21,5´´ (16:9). Zároveň mají k dispozici funkci Smart Scaling sloužící k manuálnímu nastavení obrazovky na jakoukoliv preferovanou velikost. Monitor BenQ RL2240H je vyveden celý v bílém hávu pro dosažení elegantnějšího vzhledu, který si oblíbila i největší hvězda STARTALE, July.

Cena produktu je 3.166 Kč bez DPH a v České republice bude dostupný v listopadu 2011.
Fotografie ke stažení zde

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika

O společnosti BenQ Europe
BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation s centrálou v Nizozemí, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP® projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy. Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích, jako je například Rakousko, Rusko a Švédsko.

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group
BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.Kontakt:

Mária Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 10. 2011 13:45
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.