Bělobrádek: Podpoříme zvýšení zaměstnanosti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Bělobrádek: Podpoříme zvýšení zaměstnanosti


Hradec Králové - Jedním z nejpalčivějších problémů dnešní doby je bezesporu nezaměstnanost. Jeho řešení je proto první ze sedmi hlavních programových priorit KDU-ČSL. Podle lidovců je nutné situaci okamžitě začít řešit změnami zákonů, které umožní flexibilní pracovní dobu.

„Mnoho lidí přišlo o práci, vláda přiškrtila investice a zvýšila daně. Nelze se proto divit, že není dostatek pracovních příležitostí. Sám jsem měl možnost poznat takové podnikatele, kteří raději zvolili odchod z trhu, než aby museli dále snášet nepříznivé podmínky pro provozování své činnosti,“ komentuje nynější neutěšenou situaci předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.
„Kromě toho se musí vyplatit chodit do práce. Není možné, aby bylo výhodnější být na sociálních dávkách než pracovat a mít děti,“ dodává lídr křesťanských demokratů a vyjadřuje se i k samotnému postavení rodiny: „Rodina je základem fungující společnosti a chceme jí proto vytvořit co nejpříznivější prostředí.“
Podpora je klíčová pro ohrožené skupiny
Prosadíme také pomoc nejvíce ohroženým skupinám, tj. matkám na rodičovské dovolené, absolventům a starším lidem. Za jedno z řešení považuje KDU-ČSL zvýšení počtu míst na částečný úvazek. „Zaměstnavatelé musí mít důvod, proč takové lidi zaměstnat. Chtěli bychom, aby minimálně státní a polostátní firmy zaměstnávaly na částečný úvazek maminky s dětmi, absolventy a starší lidi," popisuje jedno z navrhovaných řešení nezaměstnanosti Pavel Bělobrádek.
„Budeme také podporovat malé a střední firmy, jsou páteří naší ekonomiky. Poctivě platí daně, obtížněji propouštějí a jsou také mnohem více lokálně odpovědné než velké montovny. Nebudeme proto zvyšovat jejich daňovou zátěž. Zvyšování daní už bylo dost,“ zakončuje lídr KDU-ČSL.
Kontakt:

MVDr. Pavel Bělobrádek
předseda KDU-ČSL

http://www.pavelbelobradek.cz/
+420 731 603 880
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 10. 2013 12:48
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.