Během noci kostelů uslyší v Ledči verše o Vysočině | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Během noci kostelů uslyší v Ledči verše o Vysočině


Nevídaný zážitek se naskytne návštěvníkům kostela sv. Petra a Pavla v Ledči nad Sázavou tento pátek 1. června. V rámci akce Noc kostelů budou moci vyslechnout verše ledečského rodáka, básníka Tomáše Zdechovského, který při svíčkách představí své poetické verše věnované nejen Bohu, ale především rodnému kraji – Vysočině.

Mám připraveno i několik básnických lahůdek o Ledči, které jsem ještě nikdy nikde neprezentoval,“ prozradil básník Tomáš Zdechovský, pro kterého je přednes veršů v gotickém kostele v jeho rodném městě je obrovskou výzvou. „Bylo to vždy mým snem, zde uvést mou poezii,“ dodal autor.
Český básník, kreativec, historik a publicista Tomáš Zdechovský se narodil 2. listopadu 1979 v Havlíčkově Brodě. Své mládí postupně strávil ve Světlé nad Sázavou, v Ledči nad Sázavou a pak v Kožlí. Během studií na budějovické teologické fakultě Zdechovský zpracovával církevní historii regionu a navrhl několik znaků a vlajek okolních měst a obcí. Spolupodílel se také na vydání několika studií a knih o historických památkách na Vysočině.
Jeho první sbírka Ze zahrady mé milé… poezie, která vyšla v roce 2008 (Trinitas), zaznamenala pozitivní ohlas u české i zahraniční odborné kritiky. Sbírka byla během několika měsíců kompletně rozebrána, podobně jako druhá sbírka s názvem Odpusť mým rtům…, která vyšla na podzim roku 2009 (Trinitas). Poslední sbírka mu vyšla na podzim roku 2010 pod názvem Intimní doteky. Zdechovského verše také vyšly v několika zemích světa a byly přeloženy do osmi světových jazyků včetně japonštiny a hebrejštiny.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2012 9:14
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.