Básník z Vysočiny Tomáš Zdechovský vydal svou první prózu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Básník z Vysočiny Tomáš Zdechovský vydal svou první prózu


Hradec Králové – Minulý měsíc vyšla kniha známého českého básníka a autora Tomáše Zdechovského původem z Kožlí u Ledče nad Sázavou s názvem Nekonečné ticho, kterou poprvé představil ve Spojených státech. Doposud se Tomáš Zdechovský převážně věnoval básnické tvorbě, avšak studium a život v Itálii mu byl natolik inspirativní, že se rozhodl přenést do tohoto prostředí děj své první knihy, která si na českém trhu ihned našla své čtenáře.

„Do distribuce šlo několik kusů, přičemž většina z nich byla vyprodána během několika dní. O povídku byl skutečně velký zájem,“ říká Pavel Sejkora ze svitavského nakladatelství Trinitas, který knihu vydal. „Tomáš Zdechovský se ve svých básních ale i v nové knize Nekonečné ticho věnuje tématům jako je láska, intimita či ženství, což přitahuje celou řadu čtenářů a čtenářek. Právě jeho pohled na věci trochu jinak přitahuje pozornost a z každé knihy dělá originál,“ poukazuje na jedinečnost knihy Sejkora.

A kniha zaujme i po grafické stránce. Knihu totiž ilustrovala světoznámá česká grafička a malířka žijící v Pardubicích Klára Klose. Právě provokativní grafické náměty na Zdechovského novele přitahují pozornost umělecké veřejnosti. Ten se chce nyní věnovat dopsání poměrně rozsáhlého románu z dob první republiky inspirovaný příběhem člověka z Vysočiny, který by měl vyjít nejdříve za rok.

Lidský příběh přestavující vyzrálou výpověď muže

„V Nekonečném tichu dává Tomáš Zdechovský možnost nahlédnout do příběhu, který se udál před mnoha lety v Itálii. Některé pocity však čas neodvane, a proto autor otevírá dveře, které možná měly zůstat navždy zavřené. Kniha představuje vyzrálou výpověď muže, který se léta trápil mlčením ženy, kterou miloval, aby nakonec dostal odpověď na své otázky,“ přibližuje děj příběhu režisérka Michaela Rozbrojová, která napsala ke knize úvod.

Novela Nekonečné ticho se dostala na pulty několika distributorů, proto je kniha dostupná v knihkupectví NeoLuxor, díky čemuž je možné knihu zakoupit i na Slovensku. Knihu lze dostat také v knihkupectví Kosmas, Knihkupectví Beletrie, Knihkupectví Vltava a jiných. Kniha Nekonečné ticho byla vydána v několika tisících výtiscích a v některých prodejnách se vyprodala během jednoho dne.
Kontakt:

Gabriela Vaňková
Redaktorka
vankova.gabriela@gmail.com
http://www.commservis.com
733 106 358


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 11. 2013 20:13
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.