BAREVNÉ DOMKY FANDÍ CHYTRÝM TELEFONŮM | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BAREVNÉ DOMKY FANDÍ CHYTRÝM TELEFONŮM


Hajnické Barevné domky, které poskytují služby lidem s mentálním postižením jsou výjimečným příkladem toho, jak by mělo moderní zařízení i tohoto typu komunikovat se svým okolím na internetu.

Krátce po spuštění nových internetových stránek vznikla letos v červenci i verze webu pro chytré telefony. Ty mají vzhledem k menším displejům odlišné nároky na podobu stránek oproti běžným počítačům.
„Internetový prohlížeč sám pozná, že se návštěvník připojuje z mobilního zařízení a zobrazí tu verzi stránek, která má vlastní grafiku i obsah přizpůsobený právě chytrým telefonům,“ sdělil Miloslav Bartoň z firmy Xantipa Agency, která vytváří stránky pro Barevné domky.
Spolu s mobilní verzí webu byla také na www.barevnedomky.cz vytvořena speciální podstránka sestavená z piktogramů. Bude sloužit klientům Barevných domů k jednoduchému a názornému přehledu o službách, které nabízejí. Barevné domky tak vycházejí vstříc i svým klientům, přesně podle hesla organizace „chceme žít spolu, ne vedle sebe.“ Zájemci o aktuální dění mohou sledovat aktivity organizace i na facebookovém profilu.
Kontakt:

Hanka Topolovová
hanka@xantipa.eu


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 9. 2011 21:57
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: BD Hajnice (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Příspěvková organizace královehradeckého kraje Barevné domky Hajnice poskytuje pobytové sociální služby lidem s mentálním postižením, a to formou domova pro osoby se zdravotním postižením – jak v Hajnicích, tak v nedalekém Trutnově, a formou týdenního stacionáře v areálu Markoušovice.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.