BAREVNÉ BAZÁRKY V ORANŽOVÉ KAVÁRNĚ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


BAREVNÉ BAZÁRKY V ORANŽOVÉ KAVÁRNĚ


Dříve velice oblíbené burzy dětského zboží z naší republiky již téměř vymizely. Tuto tradiční akci, na které si maminky a tatínkové mohou nakoupit, či prodat již nepotřebné dětské oblečení a hračky, se rozhodli oživit v Oranžové kavárně v Trutnově, zařízení pro občany s mentálním postižením Barevných domků Hajnice.

První bazárky se budou konat 5. Října tohoto roku. Maminky i ostatní zájemci si budou moci za symbolický peníz 50Kč pronajmout stůl a prodávat starší dětské oblečení a hračky. Nejde však jen o zboží. Nejdůležitějším přínosem je, že si návštěvníci mohou současně i popovídat, vyměnit životní zkušenosti a celkově strávit den v příjemné, na stejnou notu naladěné, společnosti.

Projekt Oranžové kavárny vznikl z popudu managementu ÚSP Hajnice – Barevné domky. Jeho cílem bylo vybudovat kavárnu pro veřejnost, ve které budou obsluhovat obyvatelé BD Hajnice a vytvoří se tak prostor pro setkávání lidí s handicapem a lidí bez handicapu. To se podařilo v roce 2006 a Oranžová kavárna se od té doby těší oblibě veřejnosti.

„Naše Oranžová kavárna je místem, které napomáhá ke stírání předsudků a bariér mezi světem handicapovaných a ostatních občanů. Věříme, že obnovení tradice oblíbených bazárků dětského zboží nám nejen pomůže získat tolik potřebné finanční prostředky, ale přinese nám i nové a věříme, že i pravidelné zákazníky,“ říká Lenka Škarková, ředitelka Barevných domků Hajnice.

Kavárna nabízí posezení pro 24 lidí uvnitř a 10 míst je pod terasou. Hostům a hlavně jejich dětem je k dispozici venkovní pískoviště a houpačky, uvnitř pak hrací koutek.

Více informací naleznete na www.barevnedomky.cz

Kontakt pro komunikaci s médii
Xantipa Agency, s.r.o.
Hanka Topolovová
Bulharská 66, Trutnov
tel: 499 941 941, 734 636 116
e- mail: hanka@xantipa.eu
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 10. 2011 15:55
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Xantipa (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.