Babický Trail 1/4 Maraton pomůže handicapovaným | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Babický Trail 1/4 Maraton pomůže handicapovaným


18. září 2011 se uskuteční první ročník běžeckého závodu Babickým lesem. Trasu 10.549 m poběží více než 100 závodníků, děti budou soutěžit ve zvláštních kategoriích na 400 a 800 m. Občanské sdružení SK Babice, které závod pořádá, se rozhodlo běh spojit s charitou. Výtěžek z běhu půjde na pomoc handicapovaným prostřednictvím Nadace Olgy Havlové.

Nadace Olgy Havlové obdrží jednu korunu za každý naběhaný kilometr v rámci přípravy běžců na tento závod. „Obdivujeme to, že obyvatelé obce se dokázali semknout a uspořádat akci, která není jen sama pro sebe,“ říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové. „Peníze, které se vyberou, použijeme na nákup nezbytných zdravotnických pomůcek pro děti se zdravotním postižením, například digitálních sluchadel pro neslyšící či invalidních vozíků“, dodává M. Černá.

Sdružení SK Babice usiluje o integraci sportů do běžného života. Proto cílem akce je uspořádat závod, který přitáhne běžce různých schopností i zálib od zkušených vytrvalců po úplné začátečníky. „Vybrali jsme trasu čtvrtmaratonu, protože se asi nejvíc hodí pro tu všehochuť lidí, která se v Babicích může sejít,” říká David Volenec, iniciátor běhu. Kromě hlavního závodu je možné trasu Babickým lesem zdolat také ve dvou jako rodinná, týmová, či jiná štafeta. Předškolní děti poběží 400 m a školáci 800 m. „Kromě “závodníků” lákáme ale i diváky, rodiny běžců, prostě každého, kdo má zájem strávit pohodový, ale aktivní den ve vesnici na kraji Prahy, tedy v oblasti, které jsou často zaměňovány za jakési pražské noclehárny. Snažíme se, aby ve startovním poli nechyběli mediálně známější osobnosti, které nám ještě více pomáhají inspirovat k pravidelnému sportování, chození do přírody a vůbec aktivnímu stylu života,“ dodává D. Volenec.

„Běh vždycky vrací víc, než bere, a když si užíváte takový zdravý a spokojený život, myslíte většinou i na ty, kteří tuto možnost nemají,“ vysvětluje spojení běhu s charitou David Volenec. „Proto jsme přemýšleli, jakým způsobem pomoci v rámci čtvrtmaratonu i těm, kteří běhat nemohou, a jsme strašně rádi, že jsme oslovili právě Nadaci Olgy Havlové. Ceníme si toho, že neváhali podpořit akci v jejím prvním ročníku a pomohli i materiálně, například odměnami pro děti, které si v závodě mohou vyběhat. Takové pomoci si velmi vážíme,” doplňuje D. Volenec.

Běh startuje v neděli 18. 9. 2011 v 11 hodin na fotbalovém hřišti FC Babice u Říčan. Děti vybíhají už v 10.15 a 10.30. Registrovat se na závod je možné prostřednictvím www.babice.sk do 17.9. a ještě přímo na místě v den závodu do 10 hodin. Přispět handicapovaným mohou i diváci zakoupením srdíček do klopy či zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS VDV na číslo 87777.

www.vdv.cz
www.babice.skKontakt:

granja@vdv.cz
www.vdv.cz
224 217 083


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2011 15:00
Kategorie: Sport
Název zdroje: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Posláním Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové je podpora nestátních neziskových organizací v oblasti zdravotní, sociální, humanitární a vzdělávací, pokud směřují k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.