Artis Pictus má své vítěze a pomáhá částkou 412 600 Kč | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Artis Pictus má své vítěze a pomáhá částkou 412 600 Kč


Po slavnostním vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Artis Pictus se uskutečnila benefiční dražba obrazů od známých umělců. Vydražená částka 412 600 Kč byla předána Kontu BARIÉRY.

Výtvarná soutěž Artis Pictus, která velkolepě odstartovala na Staroměstském náměstí 5. října 2011, zná své vítěze. Z celkem 379 účastníků, převážně studentů uměleckých škol, byli vybráni tři nejlepší jednotlivci a tři nejúspěšnější umělecké školy, jejichž žáci se soutěže zúčastnili. Po předání cen byl projekt Artis Pictus slavnostně ukončen dražbou obrazů od známých českých umělců, kteří stejně jako ostatní účastníci soutěže na Staroměstském náměstí malovali obrazy na téma Svět bez barev.

O vítězích výtvarné soutěže Artis Pictus rozhodovaly celkem tři poroty – veřejnost hlasující prostřednictvím internetových stránek www.artispictus.cz, výtvarní umělci a pedagogové participujících výtvarných škol. Předem stanovené téma, Svět bez barev, ztvárnila podle hlasů veřejnosti nejlépe Klára Boudová, autorka obrazu Trny a oblaka. Získala celkem 734 hlasů. Oslovené výtvarné umělce nejvíce zaujal obraz Jinotaj od Alžběty Prouzové a pedagogové výtvarných škol vybrali jako vítěze Terezu Horkou, která nakreslila obraz nazvaný Černý havran. Vítězové soutěže Artis Pictus získali od hlavního partnera projektu, společnosti Xerox, nový tablet iPad2.

Na třetím místě v soutěži škol se umístila Střední škola oděvního a grafického designu Lysá nad Labem. Cenu převzal akademický malíř Ondřej Šmerda. Druhé místo získala Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollara v Praze. Za ni převzal cenu akademický malíř Jan Tichý. Nejlepší školou v soutěži Artis Pictus se stala Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní Praha, za kterou si cenu přišla převzít Mgr. Lubomíra Kmeťová. Jako hlavní cenu školy získaly novou tiskárnu Xerox ColorQube s ekologickou a úspornou technologií tuhého inkoustu.

„Rád bych poděkoval všem účastníkům malířské soutěže, školám a umělcům za podporu projektu Artis Pictus a přeji jim mnoho úspěchů a tvůrčí múzy do další tvorby. Nesmím samozřejmě zapomenout poděkovat organizátorům, partnerům a návštěvníkům výstavy, kteří se na vzniklá díla přišli podívat. Jsme velmi rádi, že jsme mohli nechat takovýto projekt vzniknout,“ uvedl pan Ivo Překlasa, marketingový ředitel společnosti XEROX CZECH REPUBLIC.

Vyhlášením vítězů však večer neskončil, spíše naopak. Na programu byla benefiční dražba obrazů na téma Svět bez barev, kterou moderoval stejně jako vyhlášení Martin Veselovský. Dražily se obrazy od Kurta Gebauera, Jiřího Hauschky, Ivy Hüttnerové, Milana Chabery, Zory Jandové, Esther Mertové, Jana Kačera, Jiřího Lábuse, Aleše Lamra, Michala Nesázala, Zdeňka Netopila, Michala Novotného, Pavla Piekara, Mirka Pošvice a Jakuba Špaňhela. Nejdráže vydraženým obrazem se nakonec stal obraz Černo-bílý dialog od Milana Chabery, který za částku 60 000 Kč vydražil po napínavém přihazování zájemců pan Libor Holík, generální ředitel společnosti XEROX CZECH REPUBLIC. Překvapením byla dražba tří studentských děl, z nichž nejúspěšněji vydraženým se stal obraz Olgy Krykun „Vpád“ za neuvěřitelných 30 000 Kč. Celkem se částka za vydražené obrazy zastavila na úctyhodných 412 600 Kč. Tyto peníze poputují do Konta BARIÉRY na nákup kompenzačních pomůcek pro nevidomé.

Ředitelka Konta BARIÉRY paní Božena Jirků řekla: „Já jsem veliký optimista, takže jsem si před začátkem aukce řekla, že bych chtěla, aby se vydražilo 300 000 Kč. Pak jsem si uvědomila, že ne vždy se všechny vydraží a přání změnila na 250 000 Kč. O to víc je výsledek neuvěřitelný a strašně moc mě těší, že jsme vydražili všechny obrazy a dostali se na částku 412 600 Kč. Pomůžeme mnoha nevidomým lidem. Máme v žádostech například nevidomou studentu Petru Musilovou, která překrásně zpívá a je naší stipendistkou, nebo maminku s nevidomým miminkem co potřebuje kočárek, mále žádosti na braillův řádek, TV lupy a mnoho dalších pomůcek. Moc si tohoto projektu vážím a všem ještě jednou děkuji.“
Kontakt:

Ondřej Peterka
peterka@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 10. 2011 16:42
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Xerox (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.