Argumentace nejvyššího správního soudu je mylná | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Argumentace nejvyššího správního soudu je mylná


Brusel/Praha – Volební senát Nejvyššího správního soudu dnes vyslyšel stížnost na pětiprocentní hranici při volbách do Evropského parlamentu a rozhodl o podání návrhu k Ústavnímu soudu návrh na její zrušení. Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský označil rozhodnutí za nelogické a vycházející z neznalosti problematiky Evropské unie.

Tři argumenty proti:
a. Rozhodnutí vychází z neznalosti fungování EU a Lisabonské smlouvy
Tvrdit, že Evropský parlament hraje ve fungování Evropské unie méně významnou roli, než jakou hrají národní parlamenty ve fungování členských státu, ukazuje na základní neznalost Lisabonské smlouvy. Více jak 80 procent evropské legislativy ovlivňuje legislativu národní a ta je z velké části ovlivněna politikou a sílou jednotlivých frakcí. To může i do budoucna přinést větší roztříštěnost Evropské unie a de facto snížení její akceschopnosti.

b. Rozhodnutí je nesystémové
Pokud Nejvyšší správní soud rozhodl dle principu významnosti, musí brzo dojít k názoru, že pětiprocentní hranici je nutné změnit i u voleb do krajů a městských zastupitelstev nebo zrušit volební obvod Karlovarský kraj při volbách do Poslanecké sněmovny, když kandidátovi nezaručuje zisk mandátu ani překročení 12ti procentní hranice, zatímco v Praze stačí k zisku mandátu 3 procenta.

c. Rozhodnutí pustí k moci neonacisty a neofašisty
Je více než jasné, že současné rozhodnutí Nejvyššího správního soudu bude mít za následek, že příště volby umožní vstup do Evropského parlamentu neofašistům a neonacistům, jako tomu je v případě zrušení pětiprocentní klausule v Německu. Tam to mělo za následek, že do Evropského parlamentu se dostalo vedle neonacistů i řada bizarních stran, hnutí a exotů jako Zdarma Voliči nebo Die Partai.

Europoslanec Tomáš Zdechovský proto věří, že Ústavní soud pětiprocentní klausuli pro vstup do Evropského parlamentu nezruší.


Kontakt: Tomas Zdechovsky, tel. +420 774 888 300
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 6. 2014 19:39
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.