Argentinská folk metalová špička Skiltron poprvé v Praze | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Argentinská folk metalová špička Skiltron poprvé v Praze


STÁHNOUT skiltron1-.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Praha, červen 2015. V pražském klubu Vagon se 22.7.2015 odehraje společný koncert kapel Sliotar z irského Dublinu a Skiltron z argentinského Buenos Aires. Na úvod večera jako lokální support vystoupí pražští Hakka Muggies.

Klub Vagon v Praze na Národní třídě již několik let pravidelně uvádí tématické koncerty kapel, ovlivněných keltskou hudební tradicí. V rámci tohoto cyklu se letos v létě uskuteční unikátní akce, kde se protnou letní cesty tří skupin, jejichž společným prvkem je rockový základ a inspirace hudebním dědictvím starých Keltů.

Sliotar z Dublinu jsou etablované folkrockové trio - a do Prahy dorazí přes italský Bundan Celtic festival ze svého domovského pubu 'The Porterhouse', který se nachází ve známé Dublinské čtvrti Temple Bar. Sliotar jsou stálicí žánrových festivalů po celé Evropě a ve Vagonu se stejně jako v minulých letech zastaví cestou do Plumlova na festival Keltská noc. Tradiční svižné melodie i autorské skladby představují s překvapivě moderním zvukem za použití irských loketních dud, elektroakustické kytary a bicích.

Skiltron je pětice temperamentních hudebníků z argentinského Buenos Aires. Tvrdé, ale barvité příběhy válek o skotskou Vysočinu přednáší publiku heavy/power metal obarvený nefalšovanými skotskými dudami. Skiltron jsou přední argentinskou folkmetalovou kapelou a tamními průkopníky žánru - koncert ve Vagonu je jejich předposlední zastávkou na cestě kontinentální Evropou, jejímž vyvrcholením je vystoupení na největším evropském metalovém festivalu Wacken Open Air.

Hakka Muggies je známá pražská klubová kapela, ve své tvorbě spojující pečlivě vybrané ingredience tradičních melodií Irska, Skotska i Bretaně na jedné misce vah a rocku, metalu a punku na misce druhé. Může se pochlubit příznivými recenzemi na již dvě vydaná dlouhohrající alba, ke kterým letos přibude další. Stejně jako Sliotar i divoká šestice Hakka Muggies pokračuje do Plumlova na Keltskou noc. Dalšími akcemi s mezinárodní účastí, kde se letos Hakka Muggies také objeví, bude Folk metal fest v Tišnově a říjnový koncert v Praze po boku legendárních Cruachan (IRL).

Začátek koncertu: 20 hodin, vstupné 180 Kč (pro studenty s ISIC pouze 50 Kč).

www.vagon.cz
www.skiltron.net
www.sliotarmusic.com
www.muggies.cz

Kontakt:

Markéta Janatová
umělecký vedoucí
m.janatova@gmail.com
www.muggies.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 6. 2015 13:26
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Hakka Muggies (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Hudební skupina, žánr celtic rock, folk metal.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.