ARCH FOR PEOPLE 2011 – první ročník odborného festivalu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ARCH FOR PEOPLE 2011 – první ročník odborného festivalu


Architektonický festival se uskuteční během 6. – 15. září v Praze. Hlavní téma festivalu – používání betonu v architektuře – podpoří mezinárodní konference a další bohatý program.

Praha, 31. srpna 2011 – Společnost CEMEX, přední světový výrobce betonu a kameniva, se stal generálním partnerem nového festivalu architektury ARCH FOR PEOPLE 2011. Vrcholem akce bude mezinárodní konference a studentská soutěž CEMEX Betonový dům.
Ve středu 7. září 2011 se na půdě nové budovy Fakulty architektury pražského ČVUT uskuteční konference pro odbornou veřejnost s tématem betonu a jeho využití v současné architektonické tvorbě. Pohledový beton je v poslední době atraktivní, což dokazují nejen zahraniční realizace, ale i fakt, že dvě poslední ocenění Grand Prix architektů získaly stavby, jež charakterizovalo jeho dominantní využití. Své příspěvky k tématu odprezentují zahraniční hosté v čele s finskou architektkou Juttu Telivuo zaměřující se na grafický beton a ředitelem celosvětové centrály pro technologii a inovace CEMEX Davide Zampini ze Švýcarska. Vyvrcholením konference bude přednáška španělského architekta Felipe Artengo Rufina z atelieru AMP Arquitectos. Chybět nebudou ani prezentace zvučných jmen české architektonické scény, např. Romana Brychty z Projektil architekti, Antonína Nováka z atelieru DRNH, Petra Buriana z architektonické kanceláře DaM a dalších hostů.
Hlavní náplní celého devítidenního architektonického festivalu je soutěž CEMEX Betonový dům pro studenty a absolventy vysokých škol architektonického zaměření, kterou vyhlásila společnost CEMEX ve spolupráci s městskou částí Praha Troja. Úkolem studentů je navrhnout řešení individuálního bydlení v Masarykově čtvrti, což je velmi exponovaná lokalita v pražské Troji, kde nicméně chybí jakýkoli architektonický a urbanistický koncept. Pro studenty představuje taková práce skutečnou výzvu vzhledem k tomu, že daná oblast vzbuzuje nejen v odborné, ale i v široké veřejnosti plamenné diskuze. Soutěž odborně povedou a umění studentů budou hodnotit přednášející z uvedené konference pod vedením Felipe Artengo Rufina z atelieru AMP Arquitectos. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na webových stránkách. Počítá se též se zapojením veřejnosti do hlasování o nejlepší projekt na Facebooku. Pro vítěze jsou přichystány zajímavé finanční odměny - 25 000, 15 000 a 10 000 Kč.
Na festivalu nemůže kromě spousty odborných informací a poznatků chybět ani odlehčující program. Starosta Troji, pan Drdácký, pozve účastníky festivalu na 12. ročník Trojského vinobraní, které se odehraje na nádvoří krásného Trojského zámku. Vzhledem k tomu, že se v termínu festivalu objeví v této čtvrti i část programu další významné události – Dny Evropského dědictví, jsou všichni architektoničtí nadšenci zváni například na Psí vycházku se Zdeňkem Lukešem, která se odehraje právě v rámci této akce.
Více informací o festivalu najdete na adrese www.facebook.com/beton.v.architekture a www.archforpeople.cz.
Obrázky v tiskové kvalitě ke stažení na www.archforpeople.cz v sekci PRESS.
CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonu, betonových směsí, litých podlah, anhydritových potěrů, izolačních a výplňových cementových pěn, samozhutnitelných betonů, vymývaných betonů a jiných speciálních produktů. Zabývá se rovněž těžbou a zpracováním kameniva, nabízí kvalitní přírodní tříděný i netříděný kámen a písek. V České republice CEMEX provozuje 53 betonáren, 7 štěrkoven, 2 kamenolomy a cementovou mlýnici. Více na www.cemex.cz a www.specialni-produkty.cz.
Kontakt:

Maria Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 8. 2011 13:41
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.