Americká zdravotnická organizace Gila River Health Care získává ocenění InterSystems za převratnou aplikaci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Americká zdravotnická organizace Gila River Health Care získává ocenění InterSystems za převratnou aplikaci


GRHC využívá software pro podnikovou inteligenci InterSystems DeepSee a přináší promyšlenější postupy do léčby pacientů s diabetem

Česká republika, Praha 29. července 2011 – Společnost InterSystems, celosvětový poskytovatel pokročilých softwarových technologií, oznámila, že organizace Gila River Health Care (GRHC), která je součástí federálního zdravotnického programu pro americké Indiány a domorodé obyvatele Aljašky (Indian Health Service), obdržela cenu InterSystems pro převratné aplikace (InterSystems Award for Breakthrough Applications). GRHC získala toto ocenění za software pro podporu léčby diabetu ¬– Diabetic Analysis Management System (DAMS).
Tato inovativní aplikace využívá technologie pro podnikovou inteligenci (BI) InterSystems DeepSee a zpřístupňuje klíčové informace o pacientech všem, kdo se podílejí na léčbě diabetu. Snadný a rychlý přístup k datům, který DAMS zajišťuje, umožňuje poskytovatelům primární péče v GRHC, aby podle potřeby měnili zavedené postupy a optimalizovali péči o pacienty.
Zpřístupnění dat přináší promyšlenější péči
Systém DAMS byl vyvinut v rámci pilotního programu, jehož se účastnilo 200 pacientů s diabetem. Díky spolupráci s implementačním partnerem InterSystems, firmou Pieran Health Technologies, má GRHC nyní hladký přístup k informacím o pacientech, které jsou uloženy ve zdravotnickém informačním systému fungujícím na vysoce výkonné objektové databázi Caché. S DeepSee se implementačnímu týmu ze společnosti Pieran podařilo vytvořit podrobný datový model a vyvinout knihovnu pro zobrazovací funkce, která poskytuje komplikované analytické informace o řadě údajů týkajících se pacienta, např. informace o krevním tlaku, cholesterolu nebo výsledky testů závislosti na nikotinu.
Poskytovatelé zdravotní péče využívají tyto informace ke sledování základních parametrů důležitých při terapii diabetu – hemoglobinu A1C, krevního tlaku, LDC cholesterolu a kouření. „To, že ošetřovatelský tým pro diabetes bude mít k dispozici aktuální údaje, nám do budoucna umožní kontrolovat hodnoty v 60-70 %. V současnosti je možná kontrola jen omezeně,“ vysvětluje situaci dr. Leonard Sanders, ředitel programu léčby diabetu a instruktáže pacientů v GHCR.
„Skutečná převratná aplikace přináší uživatelům nové způsoby práce, které dosud nebyly možné,“ říká Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování. „V GHCR vytvořili přesně takový systém tím, že uvolnili informace o pacientech z databáze zdravotnického informačního systému, aby je mohli využít pro rozhodování při léčbě. Společnost InterSystems je ráda, že může ocenit tento úspěch.“
„Velmi nás těší, že jsme získali toto ocenění,“ dodává dr. Sanders.O organizaci GRHC
Organizace Gila River Health Care působí v americkém městě Sacaton, 56 kilometrů jižně od Phoenixu, hlavního města státu Arizona. Gila River Health Care je nezisková korporace fungující pod záštitou kmenové vlády indiánů z oblasti Gila River a slouží americké indiánské populaci. V současnosti k organizaci Gila River Health Care patří nemocnice Hu Hu Kam Memorial Hospital, nemocnice typu „critical access hospital“ s 15 lůžky, která je situována ve městě Sacaton. Toto zařízení poskytuje širokou škálu primární péče, moderní dialýzu a komplexní služby v oblasti psychologie zdraví. V lednu 2009 bylo ve městě Komatke ve státě Arizona otevřeno zdravotnické zařízení Komatke Health Center, které nahradilo nemocnici Gila Crossing Clinic a rozšířilo služby na tomto území. Komatke Health Center poskytuje celou řadu služeb primární péče, moderní dialýzu a rozsáhlé služby v oblasti psychologie zdraví. Další součástí organizace Gila River Health Care je nemocnice Ak-Chin, která zajišťuje primární péči pro indiánskou komunitu Ak-chin. Více informací najdete na GRHC.org.

O společnosti InterSystems
Společnost InterSystems patří mezi světové lídry v oblasti softwarových technologií. Sídlí v Cambridge v americkém státu Massachusetts a má pobočky ve 23 zemích. InterSystems dodává pokročilé softwarové technologie pro převratné aplikace. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší a škálovatelnější aplikace. InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (Business Intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy. InterSystems Ensemble® je platforma pro hladkou integraci a vývoj propojitelných aplikací. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems TrakCare™ je pokročilý webový informační systém pro propojenou zdravotní péči, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. Více informací najdete na InterSystems.com.
Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz
www.pram.cz
224913003


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 8. 2011 12:28
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.