Alena a Jaromír Krpálkovi získali prestižní ocenění Mosty 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Alena a Jaromír Krpálkovi získali prestižní ocenění Mosty 2011


Pardubice, 15. března 2012 – Cenu Mosty 2011, resp. první místo v kategorii Osobnost hnutí osob se zdravotním postižením dnes získali Alena a Jaromír Krpálkovi za 20 letou organizaci národních abilympiád.

Ocenění převzal z rukou místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Zděňka Škromacha Jaromír Krpálek, na slavnostním udílení cen MOSTY.
Alena a Jaromír Krpálkovi jsou 20 let hnacím motorem pořádání národních abilympiád, celorepublikových soutěží osob se zdravotním postižením. Stovky účastníků na nich prokazují schopnost svého pracovního uplatnění. V květnu 2011 uspořádali v Pardubické ČEZ Aréně již 19. ročník národní abilympiády, uskutečnilo se 21 disciplín a zapojilo se do nich 119 soutěžících. Česká abilympijská asociace, v jejím čele Jaromír Krpálek stojí, je členem Mezinárodní abilympijské federace (IAF), v roce 2000 uspořádala pod záštitou Václava Havla světovou abilympiádu v Praze. Česká abilympijská asociace je patronem dětských abilympiád pořádaných Jedličkovým ústavem v Praze. V letošním roce odletěla, díky snaze manželů Krpálkových, česká 5-ti členná výprava do Jižní Korei. V Soulu se ve dnech 25.–30. Září konala 8. světová abilympiáda. Jejím pořadatelem byla Korejská agentura pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, která vyhlásila 33 disciplín z oblasti řemeslných dovedností a 7 volnočasových soutěží. Český reprezentační tým tak završil dvacetiletou účast Čechů na předchozích světových abilympiádách: vůbec poprvé jsme měli své zástupce v roce 1991 v Hong Kongu.

Vyhlašovatelem cen MOSTY je Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, které oceňují mimořádný čin, projekt nebo osobnost, jenž významným způsobem zlepšují postavení a kvalitu života osob se zdravotním postižením v ČR. Patronkou cen je manželka prezidenta Livia Klausová. Letošní 9. ročník slavnostního udílení cen MOSTY se konal 15. 3. 2012 v pražském Top Hotelu Praha. Záštitu nad letošním ročníkem převzal primátor hl.m. Prahy Bohuslav Svoboda a hl.m. Praha je jedním z partnerů cen. Moderátorem slavnostního odpoledne byl Aleš Cibulka a během ceremoniálu vystoupila kapela Čechomor a zpěváci Ladislav a Tereza Kerndlovi. Do letošního ročníku bylo nominováno přes šest desítek projektů, aktivit, osobností a subjektů.

Dalšími nominovanými finalisty v kategorii Osobnost hnutí osob se zdravotním postižením byla Mgr. Božena Jirků, ředitelka Konta bariéry, Věra Skalická, Anica Dvořáková a Josef Hurt. V této kategorii se sešlo 24 nominací.

Česká abilympijská asociace si také z Prahy odvezla nominaci v kategorii Cena pro nestátní subjekt za realizaci projektu Integračního centra sociálních aktivit v Pardubicích Kosatec. V této kategorii se sešlo 23 návrhů.
Kontakt:

Filip Novotný
PR koordinátor, tiskový mluvčí
filip.novotny@caacz.cz
www.caacz.cz
+420 774 554 709
+420 466 052 052


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 3. 2012 11:49
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Česká abilympijská asociace, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Česká abilympijská asociace, o.s. pomáhá od roku 1997 lidem s fyzickým, psychickým, smyslovým, mentálním či kombinovaným postižením, kognitivními problémy, postižením vnitřních orgánů a lidem se sociálním znevýhodněním. Pomáhá těmto lidem při jejich integraci do společnosti, při snaze o dosažení kvalitního, důstojného a aktivního života, při odstraňování nepříznivých životních situací způsobených zdravotním postižením nebo sociálním znevýhodněním. Snaží se jim pomoci zejména v oblasti zaměstnávání, vzdělávání a využití volného času. Klade si za cíl informovat je o jejich o právech a nárocích.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.