AKTIVNÍ STÁRNUTÍ jako odpověď na nadcházející společenskou krizi v České republice a EU | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


AKTIVNÍ STÁRNUTÍ jako odpověď na nadcházející společenskou krizi v České republice a EU


Počet obyvatel v důchodovém věku v poměru k ekonomicky aktivní populaci rapidně roste. Tato skutečnost je hlavním důvodem společenské krize, která je očekávána nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Obyvatelé starší 50-ti let jsou považování za jednu z nejohroženějších skupin, co se týče zaměstnanosti a poskytovaných sociálních služeb. Tomuto problému je třeba čelit již od jeho počátku a aktivně zabránit prohloubení společenské krize. Právě proto je zde projekt „Aktivní stárnutí jako odpověď na nadcházející společenskou krizi v České republice a EU.“

Tuto problematiku začali již politici a odborná veřejnost úspěšně řešit například v severských státech a ve Velké Británii. Právě proto jsou švédské město Lodingö a britská nezisková organizace P.I.S.C.E.S.wm partnery projektu, a přináší do něj cenné zkušenosti a důležité knot-how. Klíčovou aktivitou projektu je aktivní spolupráce s lidmi staršími 50-ti let, kteří nejsou pro zaměstnavatele z mnoha hledisek perspektivní. Českým partnerem projektu, který po odborné stránce zastupuje sociální oblast, je Hlavní město Praha, Odbor sociální péče a zdravotnictví. Projekt probíhá od října 2010 do září 2012.


Vedoucím projektu je Evropská rozvojová agentura, s.r.o., společnost, která se zabývá poradenstvím, vzděláváním, mezinárodními projekty a vydáváním tiskovin a periodik. Mezi její klienty patří jak soukromá, tak veřejná i nezisková sféra. Evropská rozvojová agentura má bohaté zkušenosti s kompletním řízením projektů a dlouhodobě se podílí na koordinaci realizace několika mezinárodních projektů se sociální tématikou. Více informací o společnosti naleznete na webové stránce www.eracr.cz .
Partnery projektu jsou švédské město Lidingö, které do projektu přináší cenné zkušenosti z oblasti sociální péče a podpory zaměstnanosti osob ohrožených ztrátou zaměstnání, nezisková organizace P.I.S.C.E.S.wm, jejíž hlavní činností je podpora, propagování a vyzdvihování sociálních problémů ve Velké Británii a hlavní město Praha, které je zastoupeno Odborem sociální péče a zdravotnictví, odborem, který má praktické zkušenosti práce s cílovou skupinou projektu.
V rámci projektu probíhají pravidelné semináře, workshopy a konference. Semináře se konají každý měsíc na určité téma blízké cílové skupině a vystupují na nich čeští odborníci z veřejných i soukromých institucí. Z již proběhlých seminářů můžeme jmenovat například téma Politika zaměstnanosti osob nad 50 let, Vzdělávání osob nad 50 let, Legislativní rámec dané problematiky a podobně. Další semináře plánujeme například na téma Nové technologie a lidé starší 50-ti let, Bytová politika a možnosti osob starších 50-ti let, nebo Současná situace ve zdravotnictví. Workshopy probíhají jednou za 3 měsíce a daná témata se diskutují se zahraničními partnery.
Semináře, workshopy i konference jsou pro všechny zájemce zdarmaSrdečně vás zveme k účasti na příštích seminářích!

Pro více informací navštivte webové stránky projektu aktivne.eracr.cz, kde naleznete nejen harmonogram akcí, ale i spoustu dalších informací. V případě Vašeho zájmu o účast na některém ze seminářů, workshopů nebo na konferenci kontaktujte, prosím, koordinátorku projektu.

Těšíme se na viděnou s Vámi na některé z projektových aktivit.

Kontaktní osoba:
Marie Svitáková – koordinátorka projektu
Evropská rozvojová agentura, s.r.o.
Tel: +420 774 455 216
E-mail:aktivne@eracr.cz

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního Programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.Kontakt:

Lenka Tykvartová
Projektová asistentka
aktivne@eracr.cz
http://eracr.cz
+420 721 458 698
+ 420 212 240 02


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 8. 2011 12:32
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Evropská rozvojová agentura (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Evropská rozvojová agentura byla založena v roce 2008 a bezprostředně po svém vzniku se stala klíčovým dodavatelem poradenství v oblasti expertních analýz, evropských dotací a vydávání periodik celé řady klientů. K dispozici je také sofistikovaný systém mezinárodní certifikace a přednáškové a vzdělávací cykly.
Evropská rozvojová agentura spolupracuje s rozsáhlou mezinárodní expertní sítí a realizuje projekty s celou řadou zahraničních partnerských organizací
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.