Aktivní přístup společnosti Xerox ke společenské zodpovědnosti získává četná ocenění | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Aktivní přístup společnosti Xerox ke společenské zodpovědnosti získává četná ocenění


Praha – 12. ledna – Společnost Xerox završila úspěšný rok 2011 řadou ocenění a uznání, která vyjadřují charakter a hodnoty na základě kterých firma funguje již více než 50 let. Uznání zahrnují umístění v žebříčku Dow Jones Sustainability Index a Newsweek Green a potvrzují silnou pozici společnosti v oblastech udržitelnosti, inovací, diverzity a etiky.

„Řídíme se tím, že ve dnešním transparentním světě hraje přístup podniků ke svému okolí přinejmenším stejnou roli, jako jejich obchodní výsledky. A ani bychom to jinak nechtěli,“ říká Ursula Burns, generální ředitelka společnosti Xerox. „Vždy se snažíme získávat respekt nejen jako partner pro korporátní klientelu, ale také jako hodnotný člen společnosti, jehož rozhodnutí a chování pomáhají vytvářet značku, na kterou můžeme být hrdí.“

Udržitelnostživotního prostředí
Xerox byl v roce 2011 uveden v žebříčku udržitelnosti Dow Jones Sustainability Index za svůj závazek k udržitelným inovacím. Žebříček identifikuje lídry v udržitelnosti a dává investorům možnost vybírat si společnosti, pro které jsou důležité hodnoty jako životní prostředí nebo společnost.

Ve svém třetím vydání umístil výroční žebříček Newsweek Green společnost Xerox mezi 50 nejlepších firem v oblasti životního prostředí z 500 největších amerických společností. Letos se seznam rozšířil o dalších 500 největších společností celého světa. Vyhodnocení posuzuje dopady na životní prostředí, řízení společnosti a zveřejňování informací.

CorporateKnights USA umístili Xerox mezi pět nejlepších společností výročního žebříčku Clean Capitalism Standard & Poor’s, na kterém se umisťují firmy celého světa s nejlepší udržitelností. Žebříček je sestaven na základě ucelené sady ukazatelů, které zahrnují vztah k životnímu prostředí, společnosti a způsobu řízení tak, aby odhalily skutečnou úroveň zodpovědnosti k životnímu prostředí v dané firmě.

Produkční systém Xerox CiPressTM 500, který je jediným bezvodým zařízením pro rychlý produkční tisk na světě, získal ocenění European Paper Recycling Award 2011 za snadnou možnost ekologicky odbourat inkoust, stejně jako možnost tisknout zářivé barvy na recyklovaný nebo levný papír.

Inovace
Xerox byl nominován do seznamu sta nejvíce inovativních společností Thomson Reuters World’s 100 Most Innovative Companies. Seznam byl sestaven na základě čtyř kritérií, která měří inovativnost: množství přijatých patentů, globální šíře patentového portfolia, vliv patentů na citace v literatuře a celkový objem patentů.

Americký institut inženýrů v chemickém průmyslu udělil v letošním roce Xeroxu cenu Corporate Innovation Award za toner vyráběný technologií emulsní agregace (EA toner). Cena je jednou z nejprestižnějších, které institut uděluje, a oceňuje společnosti za inovace, které vedly k úspěšnému komerčnímu rozvoji užitečných produktů nebo k novým způsobům jejich výroby.

Xerox byl jmenován na indexu patentů 2011-12 Ocean Tomo® 300, který vydává NYSE Euronext. Index je založen na hodnotě intelektuálního vlastnictví společnosti a zejména na hodnotě jejího patentového portfolia.

Wall Street Journal ocenil prototyp systému podpory zákazníků Virtual Help Desk vyvinutý v Xerox Research Centre Europe cenou Technology Innovation Award.

Nejlepší místo pro práci
Xerox byl označen za jednu z nejlepších společností pro obchodní zástupce ve výročním žebříčku magazínu Selling Power „50 společností pro které je nejlepší prodávat“. Žebříček, který se objevil v listopadovém/prosincovém čísle je založen na kompenzacích, tréninku a možnostech mobility kariéry.

Jako uznání za svůj závazek být inspirací pro své zaměstnance pomocí progresivních HR postupů a programů pro zaměstnance byla kanadská pobočka společnosti Xerox označena za jednoho ze sta nejlepších zaměstnavatelů v žebříčku společnosti Mediacorp.

Kampaň za lidská práva Human Rights Campaign nominovala Xerox do svého žebříčku nejlepších pracovních prostředí se 100 % hodnocením v indexu průzkumu.

Xerox byl jmenován v seznamu InformationWeek 500, který oceňuje nejinovativnější uživatele podnikatelských technologií.

Chcete-li zjistit více o společnosti Xerox a jejích závazcích v oblasti společenské zodpovědnosti, navštivte http://www.xerox.com/citizenship. Pro více informací o závazcích společnosti Xerox v oblasti udržitelného životního prostředí navštivte http://www.xerox.com/environment.


XEROX je přední světová společnost působící v oblasti řízení obchodních procesů a správy dokumentů s ročním obratem 22,5 miliardy USD. Široké portfolio technologií a služeb nabízí zákazníkům takovou míru podpory, díky které se mohou plně věnovat svému podnikání. Společnost Xerox dodává špičkové nástroje správy dokumentů a technologie pro produkční tisk, dále pak služby, software a originální spotřební materiál pro marketingovou a obchodní komunikaci i běžný kancelářský tisk. Prostřednictvím společnosti ACS, která je součástí firmy XeroxKontakt:

Ondřej Peterka
peterka@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 1. 2012 13:05
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Fleishman Hillard Prague (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.