Akce na záchranu Ježíška se opět rozjíždí na facebooku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Akce na záchranu Ježíška se opět rozjíždí na facebooku


Tisíce lidí z celé Evropy se v těchto dnech přidalo ke kampani „Zachraňte Ježíška“ běžící na Facebooku, která každoročně bojuje na internetu za zachování českých tradic. Lidé tak chtějí vyjádřit svoji podporu tradičním českým Vánocům bez účasti Santy Clause a dalších novodobých amerických symbolů a zvyků.

„Našim cílem není zakázat Santu Clause v České republice, ale chceme připomenout našeho tradičního českého dárkonoše Ježíška. Chceme, aby si česká veřejnost uvědomila krásu a originalitu tradičních českých vánočních svátků a zachovala je pro další generace,“ říká jeden z organizátorů celé akce Tomáš Zdechovský, podle kterého by organizátoři rádi získali na sociální síti minimálně 50.000 příznivců.

Organizátoři předají petici vládě a premiérovi
V druhé půli prosince předají sněhuláci symbolickou petici premiérovi Petru Nečasovi a Vládě České republiky, čímž bude akce tradičně zakončena. Podle organizátorů je nutné, aby si význam českých tradic právě uvědomovali politici, který mají možnost mnoho věcí v Česku změnit.
„Věříme, že se nám podaří získat další tisíce podpisů. Je to vyjádření, které značí, že nejsme lhostejní a vážíme si tradičních symbolů a našich tradic,“ vysvětluje Eva Fruhwirtová, která je spoluautorkou projektu.
„Za největší úspěch považujeme za ty tři roky fakt, že desítky obchodů a obchodníků stáhly na základě naší akce výzdobu se Santou a soby a nahradila je stromečky a jinými symboly českých Vánoc,“ zdůrazňuje Zdechovský.

O projektu Zachraňte Ježíška.
Projekt Zachraňte Ježíška vznikl v roce 2008 v hlavách několika mladých lidí a studentů, kterým se podařilo během několika dní sebrat na internetu přes 30.000 podpisů. Byl inspirovaný Zdechovského čtyřletým synem Tobiášem, který se dožadoval vedle dárků od Ježíška také nadílky od Santy Clause.
V dalších letech se projekt rozrůstal i do sousedních zemí Rakouska a Slovenska. Setkal se s obrovským úspěchem a studenti tento projekt udržují i nadále. V minulých letech probíhaly dokonce demonstrace v několika městech České republiky. Sněhuláci protestovali proti amerikanizaci Vánoc například ve Strakonicích, Hradci Králové, Náchodě, Jihlavě, Ostravě, Brně, ve Velkém Meziříčí a Praze.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 12. 2011 15:15
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.