Advent v Brně odstartuje hvězdně obsazený koncert | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Advent v Brně odstartuje hvězdně obsazený koncert


Brno – Jednou z nejzajímavějších kulturních akcí tohoto roku odstartuje letošní adventní období v Brně. Na první neděli adventní připadající letos na 2. prosince se od 17 hodin uskuteční koncert spojující slavnou herečku Danielu Kovářovou s unikátním souborem Tiburtina Ensemble. Ten patří mezi světové špičky v interpretaci gregoriánského chorálu a středověké hudby. Koncert se bude konat v kostele sv. Jakuba.

„Podařilo se nám dát dohromady zcela výjimečné osobnosti kultury, které společně připravily a nazkoušely opravdovou kulturní lahůdku, kterou milovníci hudby a poezie v Brně jen tak neuslyší,“ prozrazuje hlavní organizátorka akce Marie Urbánková ze společnosti Musia, která je tradičním pořadatelem koncertů a inscenací nejen na jižní Moravě.
„Na koncert přijede řada osobností kulturního světa. Už dnes jsou nahlášeni ředitelé festivalů z Rakouska, Itálie, Německa, USA nebo Kanady, kteří brněnskou premiéru Ecce Virgo concipiet chtějí vidět na vlastní oči,“ upozornil na mezinárodnost akce její tiskový mluvčí Tomáš Zdechovský.

Počet lístků je omezen
S ohledem na předpokládaný velký zájem široké veřejnosti omezili pořadatelé počet vstupenek. Ty se začaly v minulých dnech prodávat ve Student Agency v Brně. Je možné se je také objednat přes internet.
„Představení by mělo být představeno v Čechách pouze jednou kvůli jeho neopakovatelné atmosféře a zcela specifické povaze. Proto by zájemci neměli čekat na poslední chvíli,“ dodává Marie Urbánková s tím, že v případě velkého zájmu jsou připraveni ještě otevřít veřejnosti zadní části kostela.O souboru
Ženský vokální soubor Tiburtina vznikl v roce 2008 z bývalých členek souboru Schola Benedicta. Navazuje tak na jeho tradici a dále se věnuje interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Uměleckou vedoucí souboru je Barbora Sojková.

O Daniele Kolářové
Přední česká herečka Daniela Kolářová se narodila 21. září 1946 v Chebu. Když jí byl rok, její rodiče se rozvedli a krátce na to se s matkou přestěhovaly do Karlových Varů, která zde získává místo mzdové účetní. Před kamerou debutovala ve dvaceti letech televizním snímkem KONEC VELKÉ EPOCHY (1967). V roce 1968 se objevuje ve čtvrtém díle televizního seriálu SŇATKY Z ROZUMU a ve stejném roce úspěšně absolvuje pražskou DAMU. O rok později, v roce 1969 se poprvé před kamerou potkává s Jaromírem Hanzlíkem ve filmu SLASTI OTCE VLASTI, kde ztvárnila první manželku Karla IV. – Blanku z Valois.
Daniela Kolářová je vdaná za herce a režiséra divadla Na zábradlí Jiřího Ornesta, s nímž má dva syny: dvaatřicetiletého Šimona, který pracuje v Jedličkově ústavě a devětadvacetiletého Matěje, který je počítačovým expertem.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 11. 2012 11:19
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.