Advent a vánoční svátky zvyšují počty pacientů v ambulancích | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Advent a vánoční svátky zvyšují počty pacientů v ambulancích


Boskovice/Brno – Koncem roku výrazně přibývá na ambulancích lidí se zánětlivým onemocněním močových cest a ledvin. Může za to časté podceňování vhodného oblečení a také nadměrná konzumace adventního a vánočního alkoholu. Lékaři také varují před potravinovými doplňky, které mnozí najdou pod vánočním stromečkem. Pokud jejich užívání není zkonzultované s lékařem, můžou vážně uškodit lidskému organismu.

„V tomto období je každoročně vyšší vzestup pacientů, kteří trpí zánětlivým onemocněním ledvin a močových cest. Nejčastější příčinou je prochladnutí. Lidé podcení teplé oblečení, zvláště teď, když je venku opticky teplo a vyrazí na adventní trhy. Tam vypijí alkoholické nápoje a přestanou vnímat pocit chladu,“ popisuje aktuální situaci lékař Stanislav Šurel z boskovické hemodialýzy.

Potravinové doplňky jako vánoční dárek může spíše uškodit
V posledních letech se stalo módou darovat pod stromeček potravinové doplňky. Tento dárek je darován s dobrým úmyslem, ale lidé často nedomyslí, jaké může mít následky.
„Je dobré se mít na pozoru před doplňky stravy vyrobené zvláště v asijských zemích nebo z řad lidových léčitelů. Doplňky na bylinkové bázi se mohou jevit jako prospěšné pro tělo, ale nemusí to být pravda. Vždy je nutné jejich užívání probrat s lékařem. Některé bylinky mohou v těle nemocného působit zcela opačným způsobem a mohou vážně poškodit vnitřní orgány,“ varuje lékař Šurel.

Lidé by měli zvážit výběr potravin na vánoční stůl
Lidé by měli být také pečlivější při výběru potravin na vánoční stůl. Podle lékaře Šurela by se měli zajímat, odkud potravina pochází a jaké je její složení. „Doporučuji upřednostňovat regionální potraviny, protože u nich máme jistotu původu. Navíc naše směrnice jsou mnohem přísnější než například v Polsku,“ upozorňuje lékař Stanislav Šurel.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 12. 2011 22:09
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.