AdvaICT představuje online službu pro vzdálenou analýzu provozu sítí NetHound | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


AdvaICT představuje online službu pro vzdálenou analýzu provozu sítí NetHound


InterSystems CACHÉ úspěšně v segmentu malých firem a organizací

Česká republika, Praha – 13. června 2011 – AdvaICT, český aplikační partner společnosti InterSystems, celosvětového poskytovatele pokročilých databázových a integračních technologií a nástrojů pro podnikovou inteligenci, představil novou online službu NetHound pro vzdálenou analýzu provozu sítí. Systém je založen na vysoce výkonné objektové databázi InterSystems CACHÉ a vychází z enterprise řešení pro detekci anomálií a nežádoucího chování v datové síti FlowMon ADS, které je škálovatelné až do několika tisícovek počítačů v síti. Toto řešení bylo oceněno v soutěži Inovace roku 2010 pořádané Asociací inovačního podnikání ČR.
InterSystems CACHÉ® je inovativní objektová databáze vyznačující se extrémním výkonem. Caché umožňuje rychlý vývoj webových aplikací, mimořádnou rychlost zpracování transakcí, masivní rozšiřitelnost a dotazy na transakční údaje v reálném čase – s minimálními požadavky na administraci.
Pavel Minařík, ředitel společnosti AdvaICT, dodává: „Internetové projekty rostou jako houby po dešti. NetHound je ale trochu jiný. Nejde o nový portál, sociální síť nebo katalog slev, ale o službu vzdáleného dohledu a monitoringu datové sítě. Na rozdíl od běžných internetových projektů, které jsou čistě virtuální, má i svou hmotnou formu v podobě specializovaného zařízení NetHound BOX, které Vaši síť důkladně proměří a statistiky o provozu předá ke zpracování právě službě NetHound.“
Online služba pro vzdálenou analýzu provozu sítí NetHound se již osvědčila v ostrém provozu ve společnostech ITP Group, Matador Industries Dubnica nad Váhom nebo v brněnské neziskové organizaci Liga vozíčkářů.

Miroslav Mogora, IT manažer společnosti Matador Industries Dubnica nad Váhom hodnotí službu NetHound takto: „Službu NetHound sme nasadili ako doplnenie našich existujúcich technológií manažovania a dohľadu IT infraštruktúry. Vďaka tejto službe máme dnes kompletný prehľad o zaťažení a spôsobe využitia našej siete, čo nám umožňuje predchádzať prevádzkovým a bezpečnostným problémom. Celá služba funguje z užívateľského pohľadu veľmi jednoducho. Nasadenie a sprevádzkovanie služby bolo otázkou niekoľkých minút. Teraz mám všetky výsledky k dispozícií v reálnom čase prostredníctvom webového rozhrania odkiaľkoľvek.“

Zdeněk Škaroupka, ředitel brněnské neziskové organizace Liga vozíčkářů odůvodňuje využití služby NetHound: „Naše organizace má dlouhou historii v poskytování služeb osobám se zdravotním postižením. Vždy jsme se snažili využívat prostředky moderních technologií a dbali na bezpečnost dat našich klientů. V roce 2010 prošla naše IT infrastruktura kompletní modernizací, vyměnili jsme server, aktivní prvky a vůbec rozšířili služby poskytované na síti. Pomalu jsme se v tom začali ztrácet a hledali jsme řešení dohledu a především viditelnosti do sítě. Typická komerční řešení jsou pro naši organizaci nedosažitelná a možná právě proto jsme zkusili NetHound a musím říct, že to byla dobrá volba.“


Hlavní přínosy NetHound
• Efektivnější procesy, detekce a prevence anomálií
• Včasné rozkrytí problémů na síti
• Bezpečnější IT infrastruktura
• Dohled nad využitím sítě zaměstnanci
• Významné snížení pracnosti správy IT infrastruktury
• Minimalizace nákladů vyplývajících z bezpečnostních incidentů
• Eliminace užití nelegálního software a služeb
• Kontrola dodržování SLA dodavatelů služeb
• Optimalizace licencí síťových aplikací
• Rychlé, přehledné online statistiky a reporty událostí na síti

Cena a dostupnost
Služba NetHound je dostupná na webu www.nethound.eu pro vyzkoušení po dobu 14 dnů zcela zdarma.
O společnosti AdvaICT
AdvaICT, a.s. je společnost poskytující komplexní řešení v oblasti monitorování a bezpečnosti počítačových sítí. Společnost byla založena v roce 2006 jako spin-off Masarykovy univerzity. Produkty společnosti AdvaICT slouží k efektivní správě počítačových sítí, jsou ideálním doplňkem běžných bezpečnostních a dohledových nástrojů (firewally, antiviry…). Hlavním cílem je automaticky odhalit provozní a bezpečnostní problémy, které jsou nezjistitelné běžně používanými prostředky. Díky produktům a službám AdvaICT je možné snadno odhalit příčiny problémů a tyto problémy eliminovat. To v praxi znamená lepší, snazší, bezpečnější a levnější správu IT. Více informací naleznete na www.advaict.com.


O společnosti InterSystems
Společnost InterSystems patří mezi světové lídry v oblasti softwaru pro propojenou zdravotní péči. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky ve 23 zemích. InterSystems dodává pokročilé softwarové technologie pro převratné aplikace. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší
a škálovatelnější aplikace. InterSystems Ensemble® je platforma pro hladkou integraci a vývoj propojitelných aplikací. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (business intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy. InterSystems TrakCare™ je pokročilý webový informační systém pro propojenou zdravotní péči, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. Více informací naleznete na InterSystems.com.
Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz
www.pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 6. 2011 15:28
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.