Adobe Photoshop Lightroom 4 je nyní k dispozici | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Adobe Photoshop Lightroom 4 je nyní k dispozici


Nová verze nabízí vylepšené pracovní postupy při zpracování digitálních fotografií

Praha, 12. března 2012 - Společnost Adobe Systems oznámila dostupnost software Adobe® Photoshop® Lightroom® 4 pro Mac OS a Windows. Lightroom je nepostradatelné řešení pro zpracování digitálních fotografií pomáhající amatérským a profesionálním fotografům rychle importovat, spravovat, vylepšovat a prezentovat své snímky. Lightroom 4, který byl vydán v lednu letošního roku jako veřejná beta verze, je nyní fotografům k dispozici za cenu 109 EUR, upgrade za cenu 62 EUR (ceny jsou uvedeny bez DPH). Lightroom 4 nově nabízí propracovanou technologii pro zpracování stínů a světel, schopnost vytvářet fotografické knihy, ovládací prvky pro další lokální přizpůsobení a lepší podporu zpracování videa.

„Zpětná vazba od našich zákazníků je pro nás při vývoji Lightroom neocenitelná. Základem úspěchu nové verze je spojit tyto poznatky s Adobe inovacemi pro zpracování obrazu,“ řekl Winston Hendrickson, viceprezident divize Digital Imaging Products společnosti Adobe. „Nová verze Lightroom 4 usnadňuje fotografům práci a pomáhá jim dosáhnout výsledků, které zaujmou.“

Nové funkce ve verzi Lightroom 4

Lightroom 4 nabízí uživatelům nové funkce a inovace. Nové ovládací prvky nastavení maximalizují dynamický rozsah fotoaparátů a obnovují výjimečné detaily stínů a světel. Software obsahuje vylepšené automatické úpravy pro dynamické nastavení hodnot expozice a kontrastu a další ovládací prvky pro lokální úpravy, včetně redukce šumu, moaré a vyvážení bílé barvy.

Lightroom 4 poskytuje fotografům nástroje k vytvoření nádherných fotografických knih díky ovládacím prvkům pro práci s textem a řadě snadno použitelných šablon, stejně jako přímému odkazu pro vytvoření fotoknihy v rámci modulu Kniha. Nový intuitivní modul Mapa zobrazuje obrázky, které mají již přiřazené umístění, poskytuje ovládací prvky pro označení místa pořízení fotografie a možnost nastavit si nejčastější umístění pro snadné přiřazování oblíbených lokalit.

Nativní podpora videa nyní poskytuje fotografům možnost přehrát, oříznout a extrahovat snímky z videoklipů natočených pomocí digitálních zrcadlovek, kompaktních fotoaparátů a smartphonů. Na videoklipy lze aplikovat přednastavené úpravy určené speciálně pro video nebo použít mnoho standardních ovládacích prvků Lightroomu pro úpravu obrazu. Výsledné video lze exportovat do souborů standardu H.264 nebo zveřejnit přímo na Facebooku nebo Flickru.

Předvolby v modulu Develop (vyvolávání) plně využívají novou technologii zpracovávání a možnost jemných korekcí pomáhá fotografům vyladit barevné podání snímků tak, aby vypadaly co nejlépe. Kromě toho mohou nyní zákazníci odeslat snímky e-mailem přímo z Lightroomu pomocí e-mailového účtu dle vlastního výběru.

Cena a dostupnost

Adobe Photoshop Lightroom 4 je nyní k dispozici pro Mac a Windows na www.adobe.com/store. Podrobnější informace o funkcích produktu, zásadách upgradování, cenách a jazykových verzích naleznete na www.adobe.com/go/lightroom.

Uživatelé se mohou také spojit s týmem Lightroomu přímo na Facebooku (www.facebook.com/lightroom), přes Twitter (www.twitter.com/lightroom) nebo na Adobe Lightroomu blogu blogs.adobe.com/lightroomjournal. Na videa „Jak na to“ se můžete podívat na adrese www.youtube.com/lightroom.

Rodina produktů Adobe Photoshop

Adobe Photoshop a Photoshop Extended jsou klíčovými produkty rodiny Photoshop spojující řešení pro různě pokročilé uživatele, kteří chtějí odhalit to nejlepší ze svých digitálních snímků ať už doma, v kanceláři nebo na cestách. Photoshop Lightroom se zaměřuje na potřeby pracovních postupů amatérských a profesionálních fotografů a pomáhá jim vytvářet, spravovat a působivými způsoby předvádět jejich fotografické snímky. Photoshop Elements nabízí spotřebitelům výkonné a snadno použitelné nástroje, které organizují, upravují, vytvářejí a sdílejí fotografické vzpomínky. Pro mobilní zařízení jsou k dispozici aplikace Adobe Photoshop Touch a Adobe Photoshop Express, bezplatná aplikace pro jednoduché opravy fotografií, jejich vylepšení a pro sdílení na sociálních sítích.

O společnosti Adobe

Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.


Kontakty pro tisk

Richard Markuzzi
Adobe Systems, s.r.o.
+420 225 020 900
rmarkuzy@adobe.com

Lenka Karlíková
Fleishman-Hillard
+420 224 232 650
karlikova@fleishman.com

Kontakt:

Lenka Karlíková
Senior Account Manager
karlikova@fleishman.com
224232650


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 3. 2012 8:17
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Fleishman Hillard Prague (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.