ABRA Software školám | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ABRA Software školám


V úterý 29. 11. se v historických prostorách Rezidence primátora hl. města Prahy koná pod záštitou primátora Bohuslava Svobody odborná konference na téma „Patří kamerové systémy do škol?“. ABRA Software se v rámci svých CSR aktivit rozhodla konferenci podpořit.

Odbornou konferenci pořádá Gymnázium mezinárodních
a veřejných vztahů Praha, které již v roce 2010 uspořádalo
v Senátu ČR odbornou konferenci na téma „Kyberšikana a ochrana osobních údajů“. Konference ukázala, že obě témata jsou velmi aktuální, ale rozsáhlá, proto se Gymnázium rozhodlo
v letošním roce na jedno z témat navázat a uspořádat konferenci zaměřující se pouze na jedno z nich.
Ředitelka Gymnázia, Renáta Zajíčková se k rozhodnutí uspořádat konferenci vyjádřila: “ Cítíme, že se stále více do popředí školské problematiky dostává téma ochrany osobních údajů, a žhavým úkazem je zavádění kamerových systémů do škol. Bohužel
k tomuto tématu neexistuje mnoho doporučení
a návodů, proto jsme zařadili tuto problematiku do programu konference. Jsem přesvědčena, že ředitelům škol konference nabídne jasné řešení ožehavých problémů současné školy.“
Pozvání přijali odborníci z mnoha institucí, nebudou chybět ani příspěvky z praxe a prostor pro diskuzi.
Záštitu nad konferencí převzal primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.
ABRA Software je v podpoře vzdělávání dlouhodobě aktivní. Od roku 2006 je organizátorem velmi úspěšné soutěže Diplomová práce roku, která je projektem zaměřeným na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v ČR a SR. Klade si za cíl umožnit nadaným studentům lépe vyniknout ‚
a získávat lepší uplatnění v praxi.
ABRA také podpořila 19. světovou konferenci organizovanou pod křídly Organizace pro nadané a talentované děti (The World Council for Gifted and Talented Children), která je jedinečnou příležitostí k setkání lidí, kteří se věnují rozvoji talentovaných dětí, a také k získání informací užitečných pro řešení aktuálních problémů v této oblasti.
Dalším projektem na poli vzdělávání je vlastní škola ABRA Akademie, která byla v roce 2010 založena s myšlenkou zpřístupnit širší veřejnosti profesní uplatnění v IT oboru.
Více informací k odborné konferenci „Patří kamerové systémy do škol?“ najdete zde:http://gymnaziumstodulky.cz/Kontakt:

Petr Vopelák
PR
petr.vopelak@abra.eu
www.abra.eu
+420 724020298
296 397 397


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 11. 2011 8:49
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: ABRA Software a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
ABRA Software a.s. je členem skupiny United Software a.s. Patří k největším českým producentům podnikových informačních systémů s ročním obratem 145 mil. Kč. V současné době registruje v České republice a na Slovensku více než 15.000 aktivních licencovaných subjektů. Disponuje širokou sítí více než 100 poboček a partnerů, kteří poskytují profesionální služby.
Základem řešení pro firmy všech velikostí je řada moderních informačních systémů ABRA Gx, které lze upravit podle potřeb a požadavků zákazníka. ABRA Software a.s. jako první v oboru prošla již v roce 1996 certifikací ISO 9001. Je hlavním tvůrcem a propagátorem elektronizace podnikání, zejména zavedení standardu elektronické výměny dokumentů (ISDOC) mezi podniky.
Jejím cílem je spokojená firma a její uživatelé, kteří využívají produkty ABRA jako moderní IT technologie k prospěchu svého podnikání.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.